Előzetes megállapodást kötött az állami távközlési vállalat többségi tulajdonának megszerzésére.

Rendkívüli tájékoztatóban tudatta tegnap befektetőivel a 4iG, hogy előzetes megállapodást írt alá Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszterrel az Antenna Hungária többségi tulajdonának a megszerzéséről.

Az elmúlt időszakában csodás növekedést elért integrátor cég apporttal megvalósuló tőkeemelés révén jut birtokon belülre. A tranzakció főbb szerződéses feltételeit tartalmazó végleges szerződést a felek később írják alá – áll a BÉT oldalán közzétett tájékoztatóban.

A 4iG a "tulajdonába kerülő távközlési profillal működő társaságokat" apportálja az Antenna Hungáriába, és ezzel többségi tulajdont szerezhet. Arról, hogy pontosan milyen cégek is képezik az apport részét, a felek az AH átvilágítását és 2021. október közepéig lezáruló vagyonértékelését követően határoznak majd.

A tranzakció célja az, írja a közlemény, hogy "az állami és a magántőke együttműködésével egy olyan stratégiai távközlési és telekommunikációs infrastruktúra szolgáltató vállalatot hozzanak létre, amely versenyképes piaci szolgáltatások mellett, kellő súllyal képviseli a nemzeti érdekeket az iparágon belül".

Mindent is visznek?

Amióta a 4iG egy Mészáros Lőrinc-kanyarral a céget jelenleg vezető Jászai Gellért irányítása alá került, sikert sikerre halmoz a vállalat. Ez az akvizícióiban is megmutatkozott. A nagyközönséghez leginkább a végül ismeretlen okból meghiúsult T-Systems-ügylet jutott el, pedig sikeres akvizícióból volt a több.

Idén vásárolták fel a Hungaro DigiTelt, a Poli Computer PC Kft.-t, valamint a DataCenter Group kizárólagos magyarországi képviselőjeként működő Spacenet Zrt. 70 százalékát. Ezzel együtt a portfólió is szélesedett, Jászaiék még a magyar űrkutatásban is láttak fantáziát.

Az, hogy az Antenna Hungáriával közösen is komoly terveik vannak, sokaknak tavasszal, a DIGI Távközlési Szolgáltató Kft.-re, az Invitelre és az I TV-re vonatkozó felvásárlási szándékuk bejelentésekor vált nyilvánvalóvá. Jászai Gellért elnök-vezérigazgató akkor azt nyilatkozta, hogy a tranzakció azért fontos, mert az Antenna Hungáriával közösen tervezett nemzeti távközlési platform létrehozásában fontos szerep jutna a DIGI-nek.

Az Antenna Hungária háza táján is történt egy s más a közelmúltban, ami színezi a mostani bejelentést. A távközlési cég ugyanis egy augusztus 4-én történt kormánydöntés után adásvétel útján megszerezte az MVM Netet, amely 2012-es létrehozásától az MVM leányvállalataként fogta össze a távközlési portfóliót. Az MVM Net üzemelteti a mintegy 6 milliárd forintból kialakított és 2013-ban elindított Nemzeti Távközlési Gerinchálózatot (NTG) közel 15 ezer km-es optikai hálózatán. Az NTG az állami intézményrendszernek biztosít elektronikus hírközlési szolgáltatásokat. Emellett 2015-ben kezdte meg 13 milliárd forintból fejleszteni az m2m kommunikációhoz a 450 MHz-es LTE hálózatát, amelynek legfontosabb felhasználói szintén az állami és önkormányzati intézmények, vállalatok. Egyébként az AH is kiépítette a saját m2m hálózatát, 2017-ben jelentették be, hogy elindul a LoRaWAN (Low Range Wide Area Network) szabványú IoT-hálózatuk.

Azt, hogy az MVM Net átkerül az Antenna Hungáriáihoz, az illetékesek a takarékossággal magyarázták: a rádiós (AH) és vezetékes (MVM Net) kommunikáció összevonása egy cégbe ugyanis komoly megtakarítást eredményezhet az üzemeltetésben.

A tranzakció lehetősége megmozgatta a befektetőt fantáziáját. A 4iG árfolyama tegnap óta látványosan erősödött.

Piaci hírek

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.