Az Opus és a Konzum két alapja bevásárolta magát a 4iG-be.
Hirdetés
 

Szerdán felfüggesztették a 4iG és az Opus kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén, mert a két cég olyan bejelentésre készült, amely erősen befolyásolhatja az árfolyamukat. Délutánra kiderült: az Opus Global, valamint a Konzum két alapja, a Konzum PE Magántőkealap és a Repro I. Magántőkealap 50 százalékot meghaladó többségi befolyást szerez a 4iG Nyrt. fölött.

Mivel az két új tulajdonos 33 százalék fölötti részesedést szerez a 4iG-ben, a tőkepiaci jogszabályok értelmében nyilvános vételi ajánlatot kötelesek tenni 25 napon belül az informatikai vállalat minden részvényese számára. A vételi ajánlat nem lehet alacsonyabb részvényenként 2910 forintnál – írja a Portfolio.hu –, mert a 4iG papírjainak ennyi az elmúlt 180 nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagára.

Az ügyletet a GVH-nak is jóvá kell hagynia.

Tőkeemelés is lesz

Az Opus Global azt is bejelentette, hogy a nyilvános ajánlattételi szakaszt követően tőkeemelést tervez, mégpedig úgy, hogy a Takarékinfó Zrt.-ben lévő közel 25 százalékos részvénycsomagját apportálná a 4iG-be.

Az elmúlt években a 4iG nem a sikereivel került a sajtóba. 2015-ben még nagyon jól ment az előző évben nevet váltó cégcsoportnak, ez 2016-ban veszteségbe fordult, 2017-ben pedig már az üzemi eredménye is negatív volt.

A cég élén furcsa váltások is zajlottak. 2016 júniusában nevezték ki vezérigazgatónak a Microsoft kormányzati üzletágának korábbi vezetőjét, Sagyibó Viktort, aki két héttel később "előre nem látott személyes okból" lemondott.

A 24.hu szerint Sagyibó lemondása összefügghetett azzal a korrupciógyanús üggyel, amelynek kapcsán tavaly a Microsoft több fontos partnerével is szerződést bontott.

Piaci hírek

Robotméh enyhítheti az élelmezési krízist

A beporzást végző méhek számának tendenciózus csökkenése súlyos válsággal fenyeget. Egy amerikai kutatócsapat azonban jól halad a gépesített alternatíva fejlesztésével.
 
Valószínűleg soha. A piackutatók szerint a felhő mellett is dinamikusan növekszik a hosting iránti igény.

a melléklet támogatója a vshosting

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.