Tegnap tette közzé a BÉT honlapján a 4iG a 2019-es eredménykimutatását, és egyben a vállalat ismertette a rövid távú célkitűzéseit is. Mint az eredménykimutatás prezentációjában írják, a 2018. júliusi tulajdonosváltás óta, azaz másfél év alatt a 4iG a magyar informatikai piac második számú integrátorává vált – 2018-ban még csak a hatodik volt.
Ehhez a pozíciójavításhoz impresszív pénzügyi eredmények is társultak. A társaság nettó árbevétele 194 százalékkal növekedett 2018-hoz képest (14,5 milliárd forint), így az évet 41 milliárd forint bevétellel zárta. Az EBITDA, azaz a kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény 4,1 milliárd forint volt, ami 383 (!) százalékos növekedés 2018-hoz képest.
A bevételek 62 százaléka az állami szektorból származik, 22 százaléka a nagyvállalati ügyfelektől, míg a maradék a kkv szektorból. Ugyanakkor a bevétel 90 százalékát egyszeri szállítás termelte, és csupán 10 százaléka származik folyamatos tevékenységből.
A befektetői tájékoztató kiemeli, hogy a forgalomnövekedés kizárólag organikus eredetű volt. Az alkalmazotti létszám több mint 50 százalékkal nőtt, míg 2018-at 376 fővel zárták tavaly év végén már 600-an dolgoztak a vállalatnál. A vezetőség azonban további bővítést tervez a működési hatékonyság növelése mellett. Utóbbi területen a szervezeti felépítés racionalizálását, a párhuzamos tevékenységek megszüntetését, a szerződések felülvizsgálatát és a projektkontroll erősítését tervezik.
Pozitívak a kilátások is
A tájékoztató szerint a vállalat 2020-ra is kimagaslóan jó eredményt vár, mint írják, már jelenleg is 23 milliárd forintot meghaladó szerződésállománnyal rendelkeznek a tavaly február végi 11 milliárddal szemben.
A vállalat a befektetői tájékoztatóban öt rövid és közép távú célt fogalmazott meg.
1. A 4iG két éven belül a magyar informatikai piac első számú intergrátor vállalatává akar válni.
2. Kimagaslóan eredményes 2020-as évet tervez, amit a fentebb már említett, a tavalyinál időarányosan több mint kétszer nagyobb szerződésállományra alapoz.
3. A növekedési ütem 20 százalék feletti lesz, amit a tervezett akvizíciók tovább növelhetnek. A vállalat Magyarországon és a régióban is tervez felvásárlásokat.
4. Középtávú (2-3 éves periódus) cél a 8-10 százalékos EBITDA-árrés elérése.
5. A vállalat osztalék kifizetését tervezi, melyről a közgyűlés a 2020 áprilisában dönt.
A felvásárlásokról egyelőre több konkrétumot nem árult el a cég, ellenben közzétett egy elemzést a magyar IT-piacról, amely a kívülállók számára bizonyára jó forrása lesz a találgatásoknak.
(Forrás: 4iG)
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak