Az Opus és a Konzum két alapja bevásárolta magát a 4iG-be.

Szerdán felfüggesztették a 4iG és az Opus kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén, mert a két cég olyan bejelentésre készült, amely erősen befolyásolhatja az árfolyamukat. Délutánra kiderült: az Opus Global, valamint a Konzum két alapja, a Konzum PE Magántőkealap és a Repro I. Magántőkealap 50 százalékot meghaladó többségi befolyást szerez a 4iG Nyrt. fölött.

Mivel az két új tulajdonos 33 százalék fölötti részesedést szerez a 4iG-ben, a tőkepiaci jogszabályok értelmében nyilvános vételi ajánlatot kötelesek tenni 25 napon belül az informatikai vállalat minden részvényese számára. A vételi ajánlat nem lehet alacsonyabb részvényenként 2910 forintnál – írja a Portfolio.hu –, mert a 4iG papírjainak ennyi az elmúlt 180 nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagára.

Az ügyletet a GVH-nak is jóvá kell hagynia.

Tőkeemelés is lesz

Az Opus Global azt is bejelentette, hogy a nyilvános ajánlattételi szakaszt követően tőkeemelést tervez, mégpedig úgy, hogy a Takarékinfó Zrt.-ben lévő közel 25 százalékos részvénycsomagját apportálná a 4iG-be.

Az elmúlt években a 4iG nem a sikereivel került a sajtóba. 2015-ben még nagyon jól ment az előző évben nevet váltó cégcsoportnak, ez 2016-ban veszteségbe fordult, 2017-ben pedig már az üzemi eredménye is negatív volt.

A cég élén furcsa váltások is zajlottak. 2016 júniusában nevezték ki vezérigazgatónak a Microsoft kormányzati üzletágának korábbi vezetőjét, Sagyibó Viktort, aki két héttel később "előre nem látott személyes okból" lemondott.

A 24.hu szerint Sagyibó lemondása összefügghetett azzal a korrupciógyanús üggyel, amelynek kapcsán tavaly a Microsoft több fontos partnerével is szerződést bontott.

Piaci hírek

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.