Mint arról mi is beszámoltunk, a július közepén a Microsoft bejelentette, hogy teljesen újragondolja népszerű csevegőprogramját. A 8.0-ás változat természetesen egy sor, alapvetően hasznosnak látszó újdonságot ígért, de az átfazonírozással együtt járt pár régi funkció felszámolása is. Utóbbi nagyon nem tetszett a felhasználók egy részének.
Szétkapták a bejelentést
Az eredeti bejelentés alatt pillanatok alatt elszaporodtak a negatív élű hozzászólások. Ez persze önmagában nem meglepő, hiszen a változás óhatatlanul ellenállást vált ki az emberek többségéből, még akkor is, ha különösebb hátrány nem érné az illetőt, csak éppen mást, máshogy kellene ezután nézni, csinálni.
A Skype esetében azonban a zsigeri ellenállás mellett néhány logikus érv is a fűtötte az indulatokat. A 8-as változatban például megszűnik az egyes beszélgetések külön ablakban kezelésének lehetősége, amit néhány "power user" alapvetőnek értékelt a program használatakor. Természetesen az sem volt a legszerencsésebb húzás, hogy igen rövid időt, mindössze másfél hónapot adott a Microsoft arra, hogy mindenki megszokja a helyzetet és átváltson az újabb rendszerre. Szeptember elsejétől ugyanis lehúzta volna a rolót a klasszikus 7-es verzió.
Az ügy azonban most újabb fordulatot vett, hiszen a cégnél láthatóan figyelték a visszajelzéseket, és már nem akarják erőből átvinni az elképzelésüket. A Microsoft fórumán meg is jelent egy hivatalos bejelentés, miszerint a régi Skype maradhat - legalábbis egy ideig. Ennél pontosabbat egyelőre nem lehet tudni, de az biztos, hogy a vállalat igyekszik megtalálni a legtöbbek számára kielégítő megoldást. Ezt egyébként a felhasználók is értékelni látszanak, mert azóta túlsúlyba kerültek a pozitív, köszönő és támogató hangvételű hozzászólások.
Skype-evolúció
Ami a Skype változásait illeti, nem ez volt az első módosítás a Microsoft égisze alatt. Ez persze nem meglepő, hiszen a csevegőprogram "ősrégen", még 2011-ben került a cég birtokába egy kövér, 8,5 milliárd dolláros felvásárlással. Bár az akvizíció bejelentését követően szintén magasra csaptak az indulatok a felhasználók körében, Redmond alapvetően jól navigálta a fejlesztéseket, és a többség nem fordított hátat a Skype-nak.
A program aztán gyorsan kannibalizálta a Microsoft párhuzamos megoldásait. Előbb a Microsoft Live Messenger tűnt el, majd a cég vállalati kommunikációs megoldását, a Lyncet fazonírozták át Skype for Businessre. A kannibalizálás mellett új funkciók megjelenésére is volt példa: említhető a valós idejű fordítás megjelenése, vagy éppen a webes, telepítés nélküli változat elindítása. Tavaly pedig volt egy komoly ráncfelvarrás, aminél szintén tűntek el funkciók, és bár ott sem volt csendes a fogadtatás, a változásokat akkor nem halasztották el.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak