A cég a közösségi hálózat tartalmait porszívózó szervezetek ellen úgy próbál védekezni, hogy mindenki számára nehezebbé teszi, illetve korlátozza a hozzáférést.

Amerikai idő szerint péntek délután kezdtek szállingózni az első felhasználói jelzések, miszerint ismét valami gond támadt a Twitter infrastruktúrájában, mivel bejelentkezés nélkül egyáltalán nem lehetett megtekintetni semmiféle tartalmat a közösségi hálózaton. Az Epic Games vezetője ennek kapcsán rögtön írt is egy kesergő bejegyzést, miszerint egyre kellemetlenebb hellyé kezd válni az internet: a Google-keresések hirdetések tömegét és keresőoptimalizálással előretolt értékelhetetlen találtokat dobnak, a Reddit a felhasználói bojkott miatt gyakorlatilag használhatatlan, most pedig a Twitter nem engedi, hogy "mezítláb" belekukkanthasson bárki.

 

 

Tim Sweeney felvetésére a Twittert tavaly ősszel megvásárló Elon Musk is reagált azzal, hogy több százra vagy még többre tehető azoknak a szervezeteknek a száma, amelyek nagyon agresszíven halásszák le a platform adatait, tevékenységük pedig már a nomális felhasználói élményt veszélyeztetik. Az adatporszívózás miatt lett "ideiglenesen" bevezetve az, hogy belépés nélkül semmilyen tartalom nem jelenik meg.

Mindezt másnap egy másik korlátozás követte. Musk szombat délután közölte, hogy a rendszer egy ideig bizonyos mennyiség felett nem enged egy adott felhasználónak több posztot megjeleníteni. Első körben a limit nem előfizetők számára napi 600 tweet olvasását engedélyezte, új felhasználóknál pedig mindössze 300-ban határozták meg a kvótát. A mindenféle módon erőltetett, de nem túl népszerű Blue szolgáltatás feliratkozónál viszont 6000-ig pöröghet a számláló. Az eredeti határok szűkösségét aztán maga az "alkotó" is érzékelhette, mivel néhány órával később már 8000, 800 és 400 lett kihírdetve, de aztán még a hétvége folyamán a limit 10 ezer, 1000 és 500 összegekben nyerte el végső(?) formáját.

A porszívózás csak az egyik probléma

A közösségi hálózaton történt újabb váratlan és kapkodónak tűnő változtatások kapcsán érdemes megjegyezni, hogy mióta tavaly ősszel Musk átvette az irányítást, a dolgozói állomány több mint háromnegyedétől elköszönt. A több körben végrehajtott tisztogatás kiterjedt a Twitter infrastruktúráját üzemeltető mérnöki gárdára is. Mindettől nem feltétlenül függetlenül a platform működésében folyamatosan tetten érhetők problémák és nagy nyilvánosságot kapó kínos üzemzavarok.

A korlátozások hirtelen elrendelésének másik okát a cég finoman szólva sem példás fizetési moráljával kötik össze. Mint arról mi is beszámoltunk, a Twitter egy ideje nem fizetetett a Google-nél igénybe vett cloudos szolgáltatásokért, az Amazon pedig a hirdetési pénzek visszatartásával próbálta az általa kiállított számlákat behajtani. Legutóbb éppen az volt a hír, hogy bírósági végzéssel rakják ki a céget egy irodából, mivel ott szintén nem sikerült rendezni a vállalat tartozását.

Hogy pontosan mi az igazság, az egyelőre nem derült ki. Annyi bizonyos, hogy a hétvégi korlátozások bevezetésével jelentősen csökkent az infrastruktúra terhelése, ami természetesen az üzemeltetésnél és a költségsoron is könnyebbségként jelentkezik.

Közösség & HR

Lángokban áll Donald Trump közösségimédia-üzlete

Ő maga így sem feltétlenül jár majd rosszul, de a Trump Media mémrészvények lelkes befektetői nagyon könnyen ráfaraghatnak.
 
Másfél-két évtizede jósolják a papírmentes iroda eljövetelét. Bár a papírdokumentumok gyártásának volumene valóban csökkent, Paperless Land partjait még távcsővel sem látjuk.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.