A Twittert kihajíthatják egyik Colorado államban lévő irodájából, miután több mint három hónapja nem fizeti a havi 27 ezer dolláros bérleti díjat. Miután a végzést már az illetékes bíró is aláírta, a társaságnak július végéig el kell hagynia a Boulder egyetemi városban lévő bérleményt – számolt be róla a Denver Business Journal. És ez a kilakoltatás valószínűleg csak a kezdet ahhoz képest, amit a Twitter hitelezői milyen követeléseket érvényesítenek majd a későbbiekben a bíróságon: a vállalat máshol is tartozásokat halmozott fel, lapértesülések szerint például már több millió dollárral tarozik a bérbeadóknak San Franciscó-i és londoni központjaiban.
Február elején a cég három indiai irodájából kettőt be is zárt, és ottani alkalmazottait arra kérte, hogy a jövőben otthonról végezzék a munkájukat. A The Platformer beszámolója szerint azóta hasonlóképpen járt a Twitter szingapúri irodája is: a közösségimédia-szolgáltató ázsiai és csendes-óceáni központjaként működő szervezetet alkalmazottait egyszerűen kikísérték az utcára az elmaradt bérleti díjak miatt. Az ingatlanosok mellett egyébként több vállalkozó is pert indított már a társaság ellen a ki nem fizetett szolgáltatások miatt: egy vállalkozás például több mint 93 ezer dollárt követel ugyancsak a Boulderben található épület takarítása miatt.
Ez így nem biztos, hogy menni fog
A The Platformer nemrég arról is beszámolt, hogy a Twitter nem fizetette ki a Goolge Cloud hozzá benyújtott számláit sem, ami azért is érdekes, mert a két cég 2018-ban kötött, 1 milliárd dollár értékű megállapodásának éppen ebben a hónapban lenne esedékes a megújítása. Mielőtt Elon Musk felvásárolta volna, a Twitter több évre szóló megállapodás keretei között olyan területeken is együttműködött a Google-lel, mint amilyen a spam elleni küzdelem és a fiókok biztonságának biztosítása. Ehhez képest most nem csak velük, hanem az Amazon AWS-szel is összerúgták a port, talán nem nagy meglepetés, de késedelmes fizetések miatt.
Mostanra talán már ki lehet jelenteni, hogy az említett felvásárlás óta a Twitter üzlete az összeomlás szélére került, legyen szó a számlatartozásokról, a leépítésekről, ezzel összefüggésben a rendszeres és egyre jelentősebb technikai problémákról, vagy a hirdetési bevételek látványos visszaeséséről. Ahogy május végén írtuk, a Twitter akkorra már nagyjából csak a harmadát érte annak a 44 milliárd dollárnak, amennyiért Musk tavaly ősszel megszerezte a vállalatot. Bár az üzletembernek abban valószínűleg igaza van, hogy az eredeti vételár indokolatlanul magas volt, az is biztosnak látszik, hogy a későbbi mélyrepülésben meghatározó szerepe van az új tulajdonosnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak