A Platformer hétvégi értesülései szerint a Twitter nem fizetette ki a Goolge Cloud által benyújtott számlákat. Az eset annyiban is érdekes, hogy a két cég által még 2018-ban kötött, 1 milliárd dollár értékű megállapodás megújítása éppen ebben a hónapban lenne esedékes.
A közösségi hálózat hosszú évek óta megosztja felhős kapacitásokat igénylő feladatait. Ezek egy részét saját adatközpontból látják el, míg egyes munkafolyamatok a Google és az Amazon Web Services (AWS) cloudos platformjain futnak. A keresőóriás infrastruktúrája látja el (látta el eddig) többek között a spamek kiszűrésével, a gyermekek szexuális zaklatásával kapcsolatos anyagok eltávolításával és a fiókok védelmével kapcsolatos szolgáltatásokat.
Az Information még márciusban írta meg, hogy a Twitter erősen igyekszik újratárgyalni a Google-lel kötött szerződését, ám a jelek szerint ezek a tárgyalások nem vezettek eredményre. A piaci pletykák szerint a közösségi hálózat az AWS-szel sincs nagy barátságban. A késleltetett kifizetések miatt állítólag az Amazon a reklámok után járó pénzek visszatartásával fenyegetőzött.
Lesz ez még rosszabb?
A hírek kapcsán jogos félelelemként merül fel, hogy a mostanában egyébként sem a stabilitásáról híres Twitter rendszere újabb anomáliáknak néz elébe, amennyiben nem sikerül rendben átmigrálni a Google Cloudban futó folyamatokat a cég saját adatközpontjába.
A Twitter a hírek szerint igyekszik minél több szolgáltatást áthelyezni a Google infrastruktúrájáról, mielőtt a szerződés lejár, de az erőfeszítések "késésben vannak", így néhány eszköz esetében, köztük a moderelásért felelős Smyte platform, az sem kizárt, hogy működésképtelenné válnak.
Elon Musk hatalomátvételét követően a vállalat hatalmas állománycsökkentésen esett át, ami miatt a megmaradt mérnököknek extrán nehéz a helyzete, és nem is mindig sikerül "víz felett tartani" a rendszereket. Tavaly decemberben Musk állítólag megkérdezte a Twitter biztonsági csapatát, hogy az automatizált rendszer miért nem kapta el azt a Twitter Blue felhasználót, aki magát Musknak kiadva próbált kriptovalutás csalással pénzhez jutni. A beosztottak ezt azzal indokolták a főnöknek, hogy a Smyte már egy hete instabil volt, és "naponta legalább egyszer" összeomlott.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak