Ugyan korábban úgy tűnt, nagyon komoly aggályai vannak a világ fontos szabályozó hatóságainak és az egyik legfőbb versenytársnak azzal, hogy Redmond bekebelezné a videójátékos piac egyik legmeghatározóbb kiadóját, az Activision Blizzardot, mostanra sokat javult a helyzet a Microsoft szempontjából.
Néhány nappal ezelőtt például hosszas huzavona után végül sikerült a PlayStation gyártójával, a Sonyval is megegyezni arról, hogy az Activision kultikus játékai, különös tekintettel a Call of Duty-sorozatra a következő 10 évben ugyanolyan feltételekkel lesznek elérhetők minden platformon, így a japánok rendszerén is. Az elmúlt nagyjából fél évben a Microsoft hasonló egyezségek sorát kötötte meg a piac több más szereplőjével, így például a Nintendóval is.
A fentiektől valószínűleg egyáltalán nem függetlenül egy másik fronton is áttörést látszik elérni a redmondi mosolyoffenzíva. A felvásárlás egyik leghevesebb ellenzője, a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) pont a vállalat hazai terepén, az Egyesült Államokban igyekezett megakasztani a folyamatot. Most azonban a testület azt közölte, hogy felfüggesztette a felvásárlással kapcsolatban indított közigazgatási eljárást.
Mindez megnyitja az utat ahhoz, hogy a Microsoft tárgyalásos úton próbálja meggyőzni arról az FTC-t, a fúzió miatt nem csorbul a játékpiacon a verseny, így a fogyasztókat sem érheti kár. Sőt, Redmond váltig állítja, hogy a játékosok lesznek az igazi nyertesei annak, ha végre magába olvaszthatja az Activision Blizzardot, amelynek több mint 68 milliárd dolláros felvásárlását még tavaly januárban jelentette be.
0-3-ról 3-3?
Amennyiben sikerülne az USA-ban megállapodni, akkor már szinte biztosra vehető a Microsoft sikere. A korábban szintén berzenkedő EU ugyanis idén májusban végül rábólintott az ügyletre. A harmadik kulcsfontosságú területként emlegetett Egyesült Királyságban azonban még mindig képlékeny a helyzet. A helyi szabályozó testület (CMA) vizsgálata tavasszal arra jutott, hogy az akvizíció negatív hatással lenne a fogyasztókra, ezért első körben nem engedélyezte azt. A CMA ugyanakkor nemrégiben jelezte, hogy hajlandó "békés úton megoldani" a vállalattal az ügylettel kapcsolatos problémákat.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak