A komoly dizájnváltást a tulajdonos Elon Musk a tőle megszokott stílusban és formában vezette fel twitteres csatornáján.
Hirdetés
 

Az egykori dolgozók többsége után magát a közösségi hálózatot eddig megtestesítő kék madarát is elengedi a Twitter. A dolog annyiban nem tekinthető váratlannak, hogy a kormányrúdhoz tavaly novemberben potom 44 milliárd dollárért kerülő Elon Musk már korábban kifejtette: a mikroblog-szolgáltatóból egy minden fontos területet lefedő, általános célú platformot szeretne faragni.

A jelentős dizájnváltást az excentrikus milliárdos a maga sajátos stílusában vezényelte le a hétvége folyamán. Musk néhány tweet posztolásával gyakorlatilag globális pályázatott hirdetett a Twitter új logójának megtervezésére.
 

 

Musk azért adott némi sorvezetőt a feladathoz. A stílusnak egy fekete-fehér, kopottas madaras logóváltozatra kellett rezonálnia, ami a "mindannyiunkra jellemző tökéletlenséget" szimbolizálja. Az új logóban azonban a madár helyett immár az X betűnek kell mindezt megjelenítenie. 

 


Néhány órával később meg is lett a nyertes. Musk az egyik felhasználó által küldött, fentebbi videót saját hírfolyamán rögzítette, avatárját pedig lecserélte az ebben látható X-re.

A változás részeként az x.com oldal immár a twitter.com-ra mutat, Musk pedig bejelentette, hogy az "ideiglenes logó" a nap folyamán élesedik. Mindezzel pedig a tulajdonos szavai szerint "búcsút intünk a Twitter márkának és fokozatosan az összes madárnak".

Benne van az X

A Musk munkásságát valamennyire követők számára nem újdonság, hogy a techguru valóságoss megszállottja az X betűnek. A SpaceX űrkutatási vállalata mellett van ilyen modellje a szintén általa vezetett Teslának is, a nemrégiben alapított MI-cég pedig "véletlenül" az xAI nevet kapta. (Azt meg már említeni se nagyon érdemes, hogy egyik gyerekét X Æ A-12-ként keresztelte el.)

A Twitter jövője szempontjából a fentieknél lényegesebb, hogy Musk már régen elkezdte nagyszabású X-esítési hadműveletét. Ennek részét képezte az is, hogy a platformot immár egy X Corp. elnevezésű szervezet birtokolja, ugyanakkor a milliárdos már jóval a Twitter megvásárlása előtt hangoztatta szándékát egy úgynevezett szuperapp megalkotására, amelyen keresztül a felhasználók szinte minden napi teendőjüket elvégezhetik. Ezt a mindentudó appot már akkoriban is csak X-ként emlegette Musk.

Közösség & HR

Techvezérek különversenyévé vált, hogy ki a világ leggazdagabb embere

Most éppen a Facebook-alapító Mark Zuckerbergnek sikerült az Amazon-alapító Jeff Bezost letaszítania a képzeletbeli dobogó második fokáról. Az élen egyelőre stabilan tartja magát a Teslával megtollasodó Elon Musk.
 
A régi támadási vektorok megújulnak, és jön egy sor újabb veszély. Mivel mindenki a felhőbe igyekszik, minden kockázat globális lesz.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.