Gyors egymás utánban négy nagyvállalat is bejelentette, hogy a felszámolja oroszországi jelenlétét.

A számítógépes perifériáiról ismert Logitech International hétfőn közölte, hogy a "továbbra is bizonytalan környezet" miatt leállítja fennmaradó oroszországi tevékenységét. A svájci-amerikai vállalat ezzel a felkerült arra az egyre terebélyesedő listára, amelyen azok az infokommunikációs cégek szerepelnek, amelyek már bejelentették (sok esetben végre is hajtották) az ukrajnai agresszió miatt nyugati szankciók alatt lévő Oroszország teljes elhagyását.

A társaság közleménye emlékeztet rá, hogy a Logitech már márciusban leállította az országba irányuló szállításokat. Azóta a cég figyelemmel kísérték a történéseket, ám "sajnálatos módon a körülmények nem teszik lehetővé, hogy a korábbiakhoz hasonlóan folytassuk üzleti tevékenységünket".

A fentiekkel szinte egy időben az Ericsson is hasonló lépésekről adott hírt. A svéd távközlési óriás áprilisban még csak ideiglenesen fagyasztotta be oroszországi tevékenységét, a friss közlemény alapján azonban itt is megszületett a döntés a végleges kivonulásról. Az Ericsson közleménye szerint az érintett nagyjából 400 dolgozóját anyagi segítséggel igyekszik támogatni a bezárás következményeinek enyhítésére.

Ugyanígy tett az Ericsson finn konkurense, a mobilpiacról már kihullott, ám a távközlési hálózatok területén továbbra is kiemelkedő szerepet játszó Nokia. A társaság szintén hétfőn adta hírül, hogy lehúzza a rolót Oroszországban. A tervek szerint év végéig leépítik a helyi alkalmazottakat, illetve kiürítik az irodákat.

Nem sokkal korábban, múlt szombaton pedig a Dell Technologies közölte, hogy a hónap közepén bezárta helyi irodáit és minden tevékenységgel felhagy Oroszországban. Hasonlóan a másik két vállalathoz, a Dell esetében is fokozatos volt a kivonulás folyamata. Az amerikai technológiai mamut már februárban, az invázió megindulását követően egyaránt felhagyott az új termékek forgalmazásával, a támogatás nyújtásával és szerviztevékenységével.

Tömött sorokban csomagolnak

Oroszország február végi agresszióját követően a nyugati szankciók hatására, illetve saját elhatározásból számos informatikai és távközlési cég döntött régiós jelenlétének felfüggesztéséről, vagy éppen teljes felszámolásáról. Utóbbi utat választotta a Deutsche Telekom is még március végén, ám ahogy később kiderült, a szakítás nem feltétlenül megy zökkenőmentesen. Egy másik német óriás, az SAP április végén hozta meg a döntést a 30 éve üzemelő orosz leányvállalat bezárásáról.

A nyár folyamán csak tovább nőtt a kivonulók listája. A nagyobb technológiai vállalatok közül például az amerikai Cisco és a francia Schneider Electric vezetősége sem látott más lehetőséget, mint a helyi operáció végleges felszámolását.

Piaci hírek

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.