Az üzletiszoftver-piac német óriása 30 évnyi működés után hagyja el az országot, tiltakozásul Moszkva "különleges katonai műveletére".
Hirdetés
 

Az SAP a héten újabb lépéseket jelentett be, amelyek praktikusan a teljes oroszországi operáció felszámolását jelentik. A német szoftvercég három évizede tevékenykedik az orosz piacon, ahol a háború kirobbanásáig jelentős ügyfélkörrel rendelkezett.

Az SAP sok más nagyvállalathoz hasonlóan a nyugati szankcióknak megfelelően már korábban több korlátozó intézkedést hozott. Március elején (a rivális Oracle-lel szinte egy időben) az új termékek, szolgáltatások értékesítésének felfüggesztésére került sor, majd az elkövetkező hetek folyamán újabb elemekkel bővült az ukrajnai invázióra adott válaszlépések listája.

Ezzel párhuzamosan azonban a céget sok kritika érte, amiért nem kellő határozottsággal és gyorsasággal reagál a helyzetre. Ukrán kormányzati szereplők a vállalatot nyilvános üzenetekben név szerint említve igyekeztek nyomást gyakorolni az SAP-ra. 

A most bejelentett intézkedések szerint a szoftveróriás immár egyáltalán nem nyújt támogatást és egyéb segítséget az alkalmazásaikat helyben telepített verzióban használó ügyfeleknek, a cloudos megoldásokra szerződött (nemzetközi szankciók alá nem tartozó) partnereknek pedig záros határidőn belül dönteniük kell, mi legyen az SAP központjaiban tárolt adataikkal.

Nem ment gyorsabban 

A témával kapcsolatban a héten a cég pénzügyi igazgatója nyilatkozott újságíróknak. Luka Mucic hangsúlyozta, hogy az SAP igenis gyorsan cselekedett, tekintettel az üzleti szoftverek szegmensének összetettségére. A szakember ugyanakkor világossá tette azt is, nem rendelkeznek mindent eltörlő "mágikus piros gombbal", azaz a helyben telepített szoftvereik ezután is működni fognak az azokat eddig használó orosz vállalkozásoknál.

Az SAP egy pár évvel ezelőtti jelentés szerint a száz legnagyobb forgalmú orosz cég több mint felével állt üzleti viszonyban, azaz a németek kivonulása meglehetősen komoly problémákat okoz az országban. Fordítva viszont akkora gondok nincsenek, hiszen a háborúval és szankciókkal érintett régió (Oroszország, Ukrajna és Fehéroroszország) az SAP globális árbevételének nagyjából 1,5 százalékát adta.

Cloud & big data

25 évre ítélték Sam Bankman-Friedet. Változott valami?

Csütörtökön megszületett az ítélet az FTX volt vezérigazgatójának ügyében: 57 éves korában szabadulhat.
 
Hirdetés

A NIS2-megfelelőség néhány technológiai aspektusa

A legtöbb vállalatnál a megfeleléshez fejleszteni kell a védelmi rendszerek kulcselemeit is.

Az uniós direktíva felpezsdíti a magyar kiberbiztonsági piacot, az auditokból átfogóbb képet kapunk a gazdaság és az ország kiberképességeiről is. Interjú dr. Bencsik Balázzsal, az SZTFH kibervédelmi igazgatójával.

a melléklet támogatója a RelNet Technológia Kft.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.