Az SAP pedig szintén felfüggeszti értékesítéseit. A technológiai cégek sorra reagálnak az ukrán felhívásokra, jelképes vagy érdemi támogatást is nyújtva az orosz invázió kapcsán.

Az Oracle tegnap jelentette be, hogy minden tevékenységét felfüggeszti az oroszoknál, míg a versenytárs SAP-nál nem sokkal később közölték, hogy ők is teljesen felfüggesztik értékesítéseiket az országban. Az Oracle döntését órákkal azután tették közzé a Twitteren, hogy az ukrán kormány egyik képviselője ugynacsak a Twitteren kérte a két szoftveróriás támogatását. Az SAP korábban már 1 millió eurós humanitárius támogatást küldött Ukrajnának, és mostani blogbejegyzése szerint megfelelő irodai területeit Európa-szerte felajánlja raktározási célokra és a menekültek elszállásolására.

A PayPal ugyancsak szerdán tette közzé, hogy leállította az új felhasználók fogadását Oroszországban. A fizetési szolgáltató a meglévő oroszországi ügyfeleknek csak a határokon átnyúló tranzakciókat engedélyezi, miközben a nemzetközi szankciókhoz igazodva letiltott néhány felhasználót és az ország néhány meghatározó bankját. A PayPal lépését is megelőzte a digitális átalakulásért felelős ukrán miniszterhelyettes kérése (vagy inkább felszólítása), amelyben átfogóbb lépéseket sürgetett a társaság részéről, és az orosz piac teljes lezárását sürgette.

A szankcionált orosz pénzintézeteket egyébként már a Visa, a Mastercard és az American Express is blokkolta, hasonlóan az olyan mobilfizetési szolgáltatókhoz, mint az Apple (Apple Pay) vagy a Google (Google Pay). A Reuters csütörtöki összeállítása alapján az ukránok nagyjából ötven nemzetközi technológia vállalatnál kezdeményezték az Oroszország elleni fellépést, amire a legkülönfélébb súlyú és fajtájú reakciók érkeznek: az Apple felfüggesztette termékeinek szállítását az orosz piacra, a SpaceX beindította Ukrajnában a Starlink műholdas internetszolgáltatást, míg az EA Games az orosz és fehérorosz csapatokat távolítja el FIFA és NHL platformjairól.

Mások, mint az Akamai Technologies, csak annyit közöltek, hogy beszüntetik a szankciók alá vont ügyfeleik kiszolgálását, de a többiekkel (az Akamai esetében például az Aeroflot orosz nemzeti légitársasággal) továbbra is együttműködnek.

Piaci hírek

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.