A francia vállalat ottani érdekeltségeit helyi vezetőségnek átadva szabadul meg az egyre rizikósabb csomagtól.

Megállapodott a Schneider Electric az oroszországi menedzsmenttel a nagyvállalat helyi érdekeltségeinek eladásáról - tudatta a cég egy tegnap nyilvánosságra hozott rövid közleményben.

A lépés nem tekinthető váratlannak, mivel a francia gyártó már április végén jelezte, hogy így kívánja leépíteni ottani jelenlétét. A vállalat akkor és most is azt hangsúlyozta, hogy rendezett átadást tervez, és forrásokat különít el arra, hogy 3500 oroszországi és fehéroroszországi alkalmazottját támogassa a folyamat során.

Az orosz leányvállalat értékesítése, valamint az Oroszország ellen az ukrajnai invázióra válaszul hozott nemzetközi szankciók miatt a francia technológiai nagyvállalat 300 millió eurós értékvesztéssel kalkulál. Oroszország a Schneider Electric globális értékesítésének mintegy 2 százalékát teszi ki.

A vállalat a tranzakció kapcsán emlékeztetett arra, hogy az érintett régiókban az új beruházásokat, valamint az Oroszországba és Fehéroroszországba irányuló új projektmegrendelések teljesítését már februárban felfüggesztette.

Menekülnek, amíg lehet

A nemzetközi szankciók miatt Nyugat felé egyre jobban elszigetelődő Oroszországból számtalan vállalat részben vagy teljesen kivonult már az elmúlt hetekben, hónapokban - köztük jó pár, technológiai iparban érdekelt szereplővel. Legutóbb például a Cisco döntéséről számoltunk be, miszerint a hálózati óriás teljes egészében felszámolja orosz és fehérorosz operációját.

Azt, hogy a távozó cégek listája az utóbbi napokban mintha a korábbinál gyorsabb ütemben bővülne, sokan egy várhatóan hamarosan élesedő helyi törvénymódosítással hozzák összefüggésbe. Ez a beszámolók szerint bizonyos körülmények között lehetővé tenné az orosz államnak, hogy rátegye a kezét külföldi tulajdonban lévő helyi vagyonelemekre, illetve büntetőjogi szankciókat is kivethetne a tulajdonosokra.

Piaci hírek

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.