Megállapodott a Schneider Electric az oroszországi menedzsmenttel a nagyvállalat helyi érdekeltségeinek eladásáról - tudatta a cég egy tegnap nyilvánosságra hozott rövid közleményben.
A lépés nem tekinthető váratlannak, mivel a francia gyártó már április végén jelezte, hogy így kívánja leépíteni ottani jelenlétét. A vállalat akkor és most is azt hangsúlyozta, hogy rendezett átadást tervez, és forrásokat különít el arra, hogy 3500 oroszországi és fehéroroszországi alkalmazottját támogassa a folyamat során.
Az orosz leányvállalat értékesítése, valamint az Oroszország ellen az ukrajnai invázióra válaszul hozott nemzetközi szankciók miatt a francia technológiai nagyvállalat 300 millió eurós értékvesztéssel kalkulál. Oroszország a Schneider Electric globális értékesítésének mintegy 2 százalékát teszi ki.
A vállalat a tranzakció kapcsán emlékeztetett arra, hogy az érintett régiókban az új beruházásokat, valamint az Oroszországba és Fehéroroszországba irányuló új projektmegrendelések teljesítését már februárban felfüggesztette.
Menekülnek, amíg lehet
A nemzetközi szankciók miatt Nyugat felé egyre jobban elszigetelődő Oroszországból számtalan vállalat részben vagy teljesen kivonult már az elmúlt hetekben, hónapokban - köztük jó pár, technológiai iparban érdekelt szereplővel. Legutóbb például a Cisco döntéséről számoltunk be, miszerint a hálózati óriás teljes egészében felszámolja orosz és fehérorosz operációját.
Azt, hogy a távozó cégek listája az utóbbi napokban mintha a korábbinál gyorsabb ütemben bővülne, sokan egy várhatóan hamarosan élesedő helyi törvénymódosítással hozzák összefüggésbe. Ez a beszámolók szerint bizonyos körülmények között lehetővé tenné az orosz államnak, hogy rátegye a kezét külföldi tulajdonban lévő helyi vagyonelemekre, illetve büntetőjogi szankciókat is kivethetne a tulajdonosokra.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak