A választ fontolja meg jól, és előtte tegye fel azt a kérdést is, hogy melyik telefon nem kínai.

Alig fél évvel a 6-os modell piacra dobása után itt a OnePlus 6T. Éppen annyival illatosabb, formásabb és kezesebb, hogy aki a 6-ost vette meg, most kicsit rosszul érezze magát. Pedig már az sem volt rossz vétel – be is került az idei év öt legjobb ár-érték arányú telefonja közé.

Az alapmodellhez képest kicsit turbózott One Plus 6T ára is jó: alacsonyabb, mint amilyen átlagáron (!) az Apple értékesíti az össze piacon lévő modelljét.

Mi fér bele 600 euróba?

Az OnePlus 6T persze nem olcsó. A 6 GB RAM-mal és 128 GB háttértárral szállított alapmodell 550 euró (kb. 180 ezer forint), a legnagyobb pedig, amiben 8 GB RAM és 256 GB-os háttértár van, 630 euró (kb. 205 ezer forint. Ezzel a OnePlus, ha nem is mondható kifejezetten olcsónak, még mindig jóval megfizethetőbb, mint a nagy márkák csúcskategóriás mobiljai.

Az OnePlus új modellje is azt erősíti, hogy egyre kevésbé kérdéses: a kínai gyártók átveszik a mobilpiacon a vezető szerepet. Ha nem is fillérekért, de a nagy nevek árainak feléért-háromnegyedéért tudnak sokszor azoknál is jobb-erősebb (dőnként szebb) telefont szállítani. A vásárlókat pedig kevésbé érdeklik egy Huawei vagy egy Xiaomi készülék biztonsági kockázatai – ahogy az iPhone-éi vagy a Samsungéi sem nagyon. Annál inkább az ár-érték arány. Akit meg utóbbi sem, na, ő vásárol iPhone-t, mindenekelőtt iPhone Xs-t. (Mint egy tanult kolléga megfogalmazta: Nem baj, ha csak két év alatt lesz az övé, mert van részletfizetéses konstrukció, és mi az a plusz 30 darab ezres havonta az előfizetés mellé két évig? Így az sem számít, hogy a végén több mint 600 ezerét van egy olyan telefonja, ami akkor már csak 150-et ér.)

A fél év, ami a 6-os modell megjelenése óta eltelt, egy kis tuningra volt elegendő. A OnePlus 6T-ben nincs is drámai újdonság, csak ügyes finomítások, amik az eddig megjelent preview-k alapján még vonzóbbá tehetik a készüléket. Ami viszont nem változott, hogy a 6T is kimagasló teljesítményt ígér, jobbat, mint a 6-os; már ha valakinek számít a tudat – mert szabad szemmel valószínűleg nem sok érzékelhető belőle, a méréseknek meg nem mindig lehet hinni –, hogy gyorsul az alkalmazások futtatása.

Emellett vannak további apróbb – de látványosabb – módosítások is. Az előlapon a 2340×1080 képpontos, 6,4 inches kijelző tetején kisebb – ezáltal elegánsabb is – lett az előlapi, 16 megapixeles kamera helye (lásd a nyitó képet: a kék képernyős 6T, mögötte a 6-os modell, amelynél egy hangszóró és egy testre szabható jelző LED is van a kamera mellett).

Ujjlenyomat-olvasó: hátulról előre

A hátlapi kamerák maradtak 16 és 20 megapixelesek, de alóluk eltűnt az ujjlenyomat-olvasó, mert áttették a kijelzőbe. Ez persze ízlés kérdése, de a hátlapi megoldást sokan szerették, mert kezelhetőbbnek tartották, mint a képernyőbe építettet. A 6T-ben is a kijelzőbe került, és a gyártó állítja, ez minden idők leggyorsabb ilyen típusú ujjlenyomat-olvasója.

A központi egység Snapdragon 845, és ahogy azt fentebb említettük, ehhez 6 vagy 8 gigabájt RAM, valamint 128 vagy 256 giga tárhely társul – ez mindkét modellnél épp a duplája, mint amit a 6-osokban találunk. Ehhez egy jól megtermett 3700 mAh kapacitású akku dukál.

A 6T-t már az Android 9-re épülő OxygenOS-szel szállítják, de maradt a korábbi koncepció, a lehető legközelebb maradni az alap Androidhoz.

Drámaian nem kell többet fizetni az új modellért, mint a fél éve megjelent elődjéért  – a kisebb modellnél 30, a nagyobbnál 60 euró a különbség. A OneNote 6-tulajdonsok legfeljebb azzal vigasztalhatják magukat, hogy ők már akkor is tudták, mi a jó.

Konzumer tech

Az Alphabetnél biztos nincs válság

Ahogy az IT szektor egészében, úgy az Alphabet alá tartozó cégeknél is sok elbocsátás történt az utóbbi időben, ám ez láthatóan nincs hatással a Google-anyavállalat bevételtermelő képességére.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.