Itt egy olyan lista, amin lehet jókat csámcsogni, és lehet ellenlistákat készíteni: a Business Insider szerint az alábbi öt idén megjelent telefon olyan, ami megéri az árát.

Az a jó a listákban (a világ legjobb autói, notebookjai, okostelefonjai stb.), hogy kellően sok szubjektív elemet tartalmaznak ahhoz, hogy senki se értsen egyet velük. Viszont alkalmasak arra, hogy mindenki elgondolkodtassanak a saját szempontjairól. Nagyjából ennyi a hozadéka a Business Insider listájának is, melyen azt az öt idén megjelent okostelefont szedték össze, amiért megérte sok száz dollárt kiadni.

A listaállítást aktualitását részben az is adja, hogy jönnek a Google új Pixel telefonjai, és az Apple is hamarosan előáll saját újdonságaival. Nézzük tehát, milyen telefonokért volt érdemes eddig sokat fizetni.

1. Árban is jó: OnePlus 6

Májusban jelent meg, és a magyar telefonteszt-oldalak is az egyik legjobb ár-érték arányú készüléknek kiáltották ki. Nincs rajta semmi olyan, ami nélkül nem lehet élni: OLED-kijelző, vezeték nélküli töltés vagy valamilyen brutális kamera. De nagyon gyors, az alap Androidhoz nagyon közel álló operációs rendszere (Oxygen OS) az egyik legjobb, erős a processzora (Qualcomm Snapdragon 845), az olcsóbb változatokban is van 6 gigabájt RAM, ami már bőven elegendő a multitask használathoz.

Online shopokban 170-210 ezer forint közötti áron lehet megvásárolni. Hátránya, hogy szolgáltatónál előfizetéssel nem lehet megvásárolni. A telefont itt mutattuk be részletesen.

2. Sikert remél: Samsung Galaxy Note 9

Egy igazán gyönyörű darab a Samsung legújabb phabletje, a Galaxy Note 9. A kiváló minőségű, 6,4 hüvelykes OLED-kijelző, a masszív, 4000 mAh kapacitású akkumulátor, a régiótól függően Snapdragon 845 vagy Exynos 9810 processzor, a 6 vagy 8 gigabájt RAM, az alapból 128 gigabájt háttértár és a remek kamera jó alapot ad. Aztán jönnek az olyan kiegészítők, mint az ujjlenyomat-olvasó és az arcfelismerés, a javított S Pen beviteli eszköz.

És megvan rajta minden olyan, amit ma egy csúcskészüléktől elvárnak: például vezeték nélküli töltés és gyorstöltési lehetőség, vízállóság. Ennek megfelelően az ára is borsos, a kisebb modell 335 ezer forint. Ellenben a szolgáltatók is rácuppantak, sőt az előrendelőknek 30 ezer forint kedvezményt is adtak. A készüléket itt mutattuk be.

3. Samsung Galaxy S9

Bár a kínai gyártók iszonyatos tempóban foglalják el a mobilpiacot a hihetetlenül jó árú és minőségű telefonjaikkal, azért a Samsung még mindig más minőséget képvisel. Február végén mutatták be az Galaxy S9-es modellt. Továbbviszi az S8 jól sikerült dizájnját, de mindenben jobb annál egy kicsit. A kijelző modelltől függően 5,8 vagy 6,2 hüvelyk képátlójú OLED, amihez jó minőségű (8 és 12 megapixeles) kamerák társulnak. Erős processzor (Snapdragon 845 vagy Exynos 9810) dolgozik benne. És megvannak az extrák is, például ujjlenyomat-olvasó, arcfelismerés, pulzusmérő stb.

A memóriával szerényebben bánik, mint a hasonló kategóriájú OnePlus, 4 vagy 6 gigabájttal (Plus jelű modell) vásárolható, de ez is elég az Android Oreóhoz. A készülék annak ellenére bekerült a Business Insider válogatásába, hogy már a bemutatása utáni hónapban kiderült, a kijelzőjével lehetnek gondok.

Ára kiviteltől függően (sima S9 vagy S9 Plus, illetve memória és háttértér) széles spektrumon mozog, de az alapkészülékhez 170 ezer forint körül már hozzá lehet jutni, és a szolgáltatók is forgalmazzák. A készüléket itt mutattuk be alaposabban.

4. Egy meglepetés, szintén Dél-Koreából: LG G7 Thinq

Az LG mobilja olyan, mint egy androidos iPhone X – csak annál sokkal olcsóbb. Annak idején mi is úgy mutattuk be, hogy ezzel a készülékkel az LG felnőtt a nagy telefongyártókhoz. 6,1 hüvelykes kijelzője közelíti Galaxy S9-ének a paramétereit. Szintén nyolcmagos Snapdragon 845 dolgozik benne, igaz, csak 4 giga RAM társaságában. Az ergonomikus kezelhetőség, a jó minőségű kamerák (köztük egy 107 fokos látószögű), a kiváló minőségű hang szintén kiemeledő, ahogy a vezeték nélküli töltés és vízállóság is.

A telefont itt mutattuk be. Ára forgalmazótól függően 160-180 ezer forint körül alakul.

5. Olcsó, mégis jó: Moto G6

Ez tényleg olcsónak számít. Hatvan-egynéhány ezer forintért már hozzájuthatunk, azaz egészen más kategóriában versenyez, mint ez első négy készülék. Na de akkor hogyan kerül a Business Insider listájára? Mert sokkal többet ér.

Először is: a készülék szép. Másodszor: nagyon jók a műszaki paraméterei. A kijelzője kellően nagy (5,7 hüvelyk), hosszú akkumulátoros üzemidőt biztosít, van gyorstöltési lehetőség, tisztességes a kamerája, sőt jó fényviszonyok között brillíroz. Az olcsósága miatt nem egy erőgép, de a Snapdragon 450 nmég mindig jó teljesítményre képes.

Ára 60-90 ezer forint között változik. Problémája, hogy nem kapható szolgáltatóknál, de ennyi pénzért még így is jó vétel.

Készüljünk az őszi újdonságokra

Az Apple hagyományosan szeptemberre időzíti új készülékei bemutatását. A hírek szerint idén három új készüléket is bemutat. Már hónapok óta folyik a találgatás arról, hogy állítólag egy olcsó iPhone is piacra kerül, ami igencsak ellent mondana az Apple eddigi üzleti modelljének. Ám ha ez megvalósul – netán be is jön a vállalatnak –, akkor az nagyon átszabhatja a piacot.

Szintén hamarosan jönnek a Google telefonjai, ám a Pixelek üzletileg kevésbé érdekesek. Abból a szempontból viszont nem, hogy az Android-világban fontos referenciakészülékek. Az Adroid 9-nek (Pie) is több újdonsága ezekkel a készülékekkel mutatkozik majd be.

Konzumer tech

Adattal foglalkozik és informatikai vezető? Szekérderéknyi pénzt szakíthat

Átlag fölött nőtt azoknak az informatikai vezetőknek a befolyása – meg persze a felelőssége és a kompenzációs csomagja is –, akik a vállalatok adatait kezelik.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.