Lassan elérhetővé válik az LG okostelefonjainak 2018-as zászlóshajója, így gyakorlatilag ismertté vált, mit is lehet várni a gyártó legújabb modelljétől. Az LG G7 ThinQ minden tekintetben lépést tart a nagyokkal, ugyanakkor olyan egyedi jellemzője nincs, ami magasan vetélytársai fölé emelné. Kivéve talán a hangzást, de ne szaladjunk ennyire előre!
A hardver rendben van
6,1 inches IPS kijelzője 3120x1440 pixeles felbontás megjelenítésére képes, 563 pixelsűrűség mellett. Ezt nagy riválisai közül csak a Samsung Galaxy S9 múlja felül (570-es értékkel), a Google Pixel 2 és az iPhone X is kevesebbet tud ezen a téren.
Központi vezérlőegységként a Qualcomm idei csúcslapkáját, a 2,8GHz-es órajelű, nyolcmagos Snapdragon 845-öt alkalmazták, mely mellé a csúcskategóriában éppen hogy elfogadható 4 GB-nyi RAM társul. A 64 GB-os háttértárral rendelkező modell tárkapacitása memóriakártyával akár 2 GB-ig bővíthető.
A készülék érdekessége az oldalára tervezett, Google Assistantnek dedikált gomb. A vékony kezelőszervvel bármikor azonnal előcsalható az Android fejlesztőjének digitális személyi asszisztense (de a gomb funkcionalitása nem programozható át). És ha már szóba került a mesterséges intelligencia: az MI-t a vállalat a fényképezés terén is bevetette. Ezáltal a kamera automatikusan beazonosítja a látványt, és a beállításokat automatikusan ehhez igazítja.
Apropó, kamera. A hátlapon kettő található belőle; a 16 megapixeles felbontású szenzorokhoz 71 és 107 fokos látószög illetve f/1.6 és f/1.9 rekesz tartozik. A duális kialakítás a 2018-as csúcskészülékeknél kvázi standarddá vált 4K-s videorögzítés feladatával is megbirkózik. A szelfikért pedig egy 8 megapixeles frontoldali kamera felel, szintén f/1.9 rekeszérték mellett.
További nyalánkságok
Az Android Oreót (várhatóan a mobil operációs rendszer 8.1-es kiadását) futtató készülék egyik érdekessége, hogy a felső állapotsáv igény szerint hangsúlyos vagy háttérben meghúzódó lehet. Ezzel az LG elérte, hogy a felhasználó maga dönthet arról, igényli-e az iPhone X-nél megjelent – és azóta már agyonhasznált – felső betüremkedés (notch) jól látható megjelenését.
Miközben folyamatosan fogynak azok a készülékek a piacról, melyek még megőrzik a mini-Jack szabványos hangkimenetet, a természetesen vízálló (IP68) LG okostelefon ezzel a képességgel is rendelkezik. És mostanra általánossá vált USB-C porttal, melyen keresztül nem csak az adatok áramolhatnak oda-vissza, hanem a töltés is. Utóbbiból amúgy a készülék támogatja a vezetékmentes megoldást.
Külön bekezdést ér az okostelefon hangzása. Ez a terület méltatlanul elhanyagolt a modern kommunikációs eszközök piacán, és itt az LG igazán egyedit tud felmutatni. Boombox Speaker névre keresztelt megoldása a telefonos hangkeltést hozza szokatlanul magas szintre, többek között a DTS:X 3D Surround Sound szabvány támogatása révén. Nem csoda, hogy megszaladt a marketingesek képzelőereje; a vállalat állítása szerint a csúcskategóriás sztereóhangzás hasonló élményt ad, mint a mozikban alkalmazott 7.1-es hangrendszerek.
Mire képes a gyakorlatban a Boombox Speaker? Egyrészt 6 dB-lel hangosabb lehet a készülék elődjénél, anélkül, hogy jelentősen romlana a hangminőség. Másrészt beépített hangszórójának köszönhetően erőteljesebb mély hangokat lehet előcsalni a mobilból. Sőt, az LG állítása szerint fából vagy vasból készült felszínre (például egy dobozra vagy asztalra) helyezve képes azt mélysugárzóvá változtatni.
Mélyen a pénztárcába kell nyúlni
A 3000 mAh-s akkuval szerelt okostelefon bolti ára egyelőre nem ismert. Tekintve, hogy a legnagyobb gyártók csúcstermékeivel versenyez, biztosan nem lesz olcsó. Ugyanakkor, ha versenyképes ajánlatot akar lerakni az asztalra az LG, nem mehet 1000 dollár fölé. Tippünk szerint valahol 800-900 dollár magasságában lesz a készülék indulóára.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak