Tegnap az Invitech is a csillapíthatatlan étvágyú cég kosarába került. Megkerülhetetlen szereplője lesz a kommunikációs és adatközponti szektornak.
Hirdetés
 

Két héttel azután, hogy az Antenna Hungária többségi részesedésének megszerzéséről írt alá megállapodást Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszterrel, a 4iG újabb jelentős akvizíciót jelentett be. A legfrissebb szerzemény az Invitech és leányvállalata, az InviTechnokom. Ezzel a telekommunikáció és az IT hálózati infrastruktúra-szolgáltatás területének egyik vezető társasága kerül a tulajdonába. A vállalat, melynek jelenlegi tulajdonosa a ciprusi bejegyzésű Rotamona Limited, az akvizíció után a 4iG és a magyar állam együttműködésével létrejövő távközlési szuperholding része lesz, mondta Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója.

11 ezer km optikai hálózat, 5 adatközpont

A két évtizede alapított, kb. 600 főt foglalkoztató vállalat komplex infokommunikációs szolgáltatásokat nyújt több mint ötezer vállalati, intézményi és nagykereskedelmi ügyfelének. Egyaránt kínál a szélessávú üzleti internetet, adatközponti szolgáltatásokat, IT-biztonsági és felhő megoldásokat, valamint hang- és IT-szolgáltatások. 11 határátlépő ponttal rendelkező, összesen 11 ezer km országos lefedettségű saját optikai hálózata a második legnagyobb Magyarországon. Van öt adatközpontja, és jelentős ügyfelei között ott van az összes hazai mobilszolgáltató, valamit a legnagyobb vállalatok.

Az akvizíció fontos lépés az end-to-end szolgáltatások kiépítésében a 4iG számára, amellyel a telekommunikáció mellett az informatikához köthető területeken is (pl. felhő, adatközpont, IoT) bővíteni tudja majd szolgáltatásait a cégcsoport. A tőkepiaci társaság távközlési portfóliójának építésében pedig az Invitech optikai gerinchálózata és egyéb adatátvitel megoldásai, valamint az üzleti kommunikációs szolgáltatások biztosítanak majd kiemelkedő szinergiát és növekedési lehetőséget, írja a 4iG közleményében.

A Portfolio becslése szerint a vételár 4-8 évnyi EBITDA lehet (a hasonló európai szolgáltatók piaci értéke ilyen határok között mozog). Ez, valamint az Invitech tavalyi 9 milliárdos EBITDA-ja alapján 36-72 milliárd forint közötti vételár jön ki. Az akvizíciót a 4iG bankhitel mellett nagy volumenű részvény- és kötvénykibocsátásból fedezheti, véli a gazdasági lap.

Egyre hosszabb a lista

Jászai Gellérték őrült tempóban vásárolnak. Az Antenna Hungáriát már említettük, de idén vásárolták fel a Hungaro DigiTelt, a Poli Computer PC Kft.-t, valamint a DataCenter Group kizárólagos magyarországi képviselőjeként működő Spacenet Zrt. 70 százalékát. Ezzel együtt a portfólió is szélesedett, Jászaiék még a magyar űrkutatásban is láttak fantáziát.

Az, hogy az Antenna Hungáriával közösen is komoly terveik vannak, sokaknak tavasszal, a DIGI Távközlési Szolgáltató Kft.-re, az Invitelre és az I TV-re vonatkozó felvásárlási szándékuk bejelentésekor vált nyilvánvalóvá. Jászai Gellért akkor azt nyilatkozta, hogy a tranzakció azért fontos, mert az Antenna Hungáriával közösen tervezett nemzeti távközlési platform létrehozásában fontos szerep jutna a DIGI-nek.

Piaci hírek

Kizárólag MI-ügynökökből álló céget indítottak – nem lett jó vége

A kitalált szoftverfejlesztő vállalat egy tudományos kísérlet keretében működött. Már ha működésnek lehet nevezni azt a szerencsétlenkedést, amit a tesztelt modellek produkáltak.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.