A fintech szektor egyik leggyorsabban növekedő szereplője így a közeljövőben itthon is kínálhat majd például különböző hitelszolgáltatásokat.

Újabb piacon kamatoztatja korábban megszerzett európai banki engedélyét a Revolut. A londoni székhelyű fintech cég mostani bővülése számunkra különösen fontos lépés, hiszen az említett piac Magyarország. A Revolut Bankra váltó hazai ügyfelek vagyonának biztonságát így immár az EU-ban érvényes kötelező betétbiztosítási rendszer garantálja 100 ezer eurós értékhatárig. "A megszerzett banki engedély lehetővé teszi a Revolut Bank számára, hogy korlátozott banki szolgáltatásokat nyújtson a Revolut alkalmazáson keresztül, más, a Revolut-csoport által kínált pénzügyi szolgáltatással és termékkel együtt" - áll a cég tájékoztatásában.

A társaság közleménye szerint a meglévő ügyfélkör néhány egyszerű lépéssel aktiválhatja a banki szolgáltatást. Ekkor az eddig a Revolut Paymentsben kezelt összeg automatikusan átkerül a Bank számlájára, miközben a korábban használt szolgáltatások mindegyike változatlanul használható marad. 

A 2015-ben indult fintech 2018-ban jelentette be, hogy belépnek a magyar piacra. Ez nem indult zökkenőmentesen, mivel a forintalapú számlák megjelenésére meglehetősen sokat kellett várni. Ettől függetlenül a vállalat gyors ütemben kezdett itthon is növekedni. A mostani bejelentés kapcsán pedig konkrét számot is mondtak, miszerint jelenleg több mint 500 ezer felhasználónál járnak Magyarországon.

Egyre több helyen bankolnak

A Revolut tavaly kezdett komoly építkezésbe. 2020-ban Litvániában majd Lengyelországban indult el bankjával, és mindkét országban megjelent különböző hiteltermékekkel. Idén a lista első körben tíz, zömében kelet-európai országgal bővült a szolgáltatás mostani hazai bevezetését megelőzően. Magyarország ezzel a világ 14. országa lett, ahol elérhetővé vált a Revolut bankos szolgáltatása. A társaság közleménye szerint természetesen itt nem szeretnének megállni, és célként szerepel többek között Nyugat-Európa meghódítása is.

Ahogy a digitális gazdaságban érdekelt startupok mindegyike, úgy a Revolut esetében is minden a növekedés körül forog. Ami az ügyfélkör bővülését illeti, nem is érheti szó a ház elejét. A cég jelenleg több mint 16 millió ügyféllel büszkélkedhet. A felhasználói szám erőltetett menetben történő felsrófolása azonban komoly befektetéseket igényel. Ennek megfelelően a cég még sosem zárt nyereséggel évet. Tavaly több mint 167, tavalyelőtt pedig közel 107 millió fontos mínuszt mutatott az egyenleg. A bevételek viszont legalább szintén növekedésnek indultak: a 2020-as beszámolóban szereplő 222 millió font 34 százalékos éves forgalomnövekedést jelent.

Habár a cég működésével kapcsolatban korábban számos probléma felmerült, a befektetők kedvét összességében nem nagyon tudta letörni semmi. Az alapítása óta 1,7 milliárd dollárnyi befektetést gyűjtő Revolut 2018-ban érte el az unikornis státuszt. A három évvel ezelőtti tőkebevonás 1,45 milliárd dollárosra értékelte a céget, ám idén nyáron már 33 milliárd dollárnak megfelelő szinten szállt be egy újabb körbe a SoftBank Group és Tiger Global Management.

Piaci hírek

Sztrájkba kezdenek a videójátékok szinkronszínészei az MI miatt

A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.