Kellemetlen ügy kerekedett a Google tulajdonában lévő Nest intelligens termosztátjainak szoftverfrissítéséből.
Hirdetés
 

A Google két évvel ezelőtt 3,2 milliárd dollárt adott az okos termosztátot kifejlesztő Nestért. A magát az okosotthonok piacán is komoly tényezőként látni kívánó informatikai óriás azóta egy újabb felvásárlással is megerősítette a Nest csapatát. Egy nemrég végrehajtott frissítés azonban nem várt következményekkel járt.

Fagyos frissítés

A Nest készülékei néhány hete, tavaly decemberben kapták meg az aktuálisan legfrissebb szoftververziót. Érdekes módon azonban jó pár napnak el kellett telnie, mire az ügyfeleknél jelentkezett az ehhez köthető problémakör. Kiderült, egy programhiba miatt az eszköz túl sok energiát fogyaszt, ami sok esetben a készülék teljes lemerüléséhez és kikapcsolódásához vezetett.

Az Észak-Amerikában és néhány európai országban forgalmazott Nest hibáját a The New York Times újságírója személyesen is megtapasztalhatta, amikor az éjszakára 21 fokosra állított lakása hajnal négyre 18 foknál is hidegebbre hűlt le. De nem ő volt az egyetlen, hiszen a cég fórumát elárasztották a panaszos bejegyzések. Ha nem is gyorsan, de végül reagált a vállalat és részletes leírást adott arról, hogy lehet újra életet lehelni a lemerült termosztátokba.

A nyilvánvaló kényelmetlenségen kívül ezzel az is a gond, hogy a szoftverhiba kijavításához a legtöbb esetben az eszközt fizikai beavatkozással kell újratölteni. És ha történetesen valaki egy hosszabb útra menve hagyta ott a házát, akkor a téli időszakban nagyon hamar jégveremmé változhat az immár nem is annyira okos otthon. Ez pedig akár további meghibásodásokat is okozhat.

A dolgok problémás internete

Az internetes kapcsolattal rendelkező, azt adatok küldésére és fogadására alkalmas berendezések, szenzorok összességét szokás a dolgok interneteként emlegetni. Az IoT, vagyis az Internet of Things bővülése, fejlődése megállíthatatlan, egyre új és újabb szektorokban igyekeznek kihasználni a rendszerben rejlő előnyöket.

Mindezek ellenére az IoT egyben számos biztonságtechnológiai aggállyal és a fentiekhez hasonló, működési problémával jár együtt. A kérdőjelek feloldása, a hibák mind teljesebb kiszűrése, megakadályozása természetesen folyamatosan napirenden van. Ennek egyik eleme lehet a nemrégiben bejelentett, kifejezetten a dolgok internetére szabott wifiszabvány, amely az energiahatékonyság és a hatótáv javítását az átviteli sebesség beáldozásával éri el.

Cloud & big data

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.