A Google folytatja bevásárlási műveletét, de ezúttal egy olyan céget vett célba, ami sajnos saját termékével nem élte túl a tranzakciót. A terület ismét az otthoni okosrendszerek, az automatizálás, és máris pontosítjuk a dolgot, hiszen a felvásárlást nem is maga a Google, hanem az ő tulajdonában lévő Nest Labs kezdeményezte. A vételárat a felek nem hozták nyilvánosságra.
Nagyon kell a vezérlés
A Revolv weboldalán már nem is érhetők el a cég termékei, helyette egy közlemény olvasható arról, hogy a cég már a Nest cégcsoportba tartozik. Ez azt jelenti, hogy már nem vásárolhatók meg a termékei, a már értékesített eszközök tulajdonosai azonban természetesen továbbra is kapnak támogatást, ha szükséges.
Revolv: együttműködik a berendezési tárgyakkal
Elemzők máris azt latolgatják, hogy miért volt szükség a termék visszavonására, miközben például a Nest esetében ez annak idajén nem történt meg, és a felvásárlás után ugyanúgy elérhető volt a termosztát. A megfejtés valószínűleg nem is magában a hardverben, hanem az ahhoz kapcsolódó alkalmazásban rejlik, ami kiváló felület lesz a Nestnek, és rajta keresztül a Google-nak arra, hogy a már meglévő szolgáltatásokat integrálják, a felhasználókat pedig rávegyék, hogy a meglévő fiókjukkal bejelentkezve használják a Revolv képességeit.
A Revolv kulcsterméke egy vezeték nélküli központ, egy úgynevezett hub volt, ami a lakásban található intelligens eszközöket kötötte hálózatba. A hub egyszerre legfeljebb 7 eszközt, berendezési tárgyat tud egységesen kezelni, amit a felhasználó egy mobilos alkalmazás segítségével vezérelhet. A Revolv központja képes volt egy rendszerbe foglalni a lakásban található okosizzókat, zárakat, vagy akár magát a Nest okostermosztátot is.
A lakás csak a kezdet
A Google a Nest Labs tevékenységén keresztül tehát továbbra is erőteljesen nyomul az intelligens, automatizált otthonok világa felé, aminek része a „Works with Nest” program elindítása is. Ennek lényege, hogy a Nest igyekszik a termosztáttal együttműködő termékek, rendszerek körét folyamatosan bővíteni, amivel pontosan olyan új elemek kerülhetnek be a lakásba, mint a Revolv hub.
Ennek eredményeképpen elképzelhető például az a forgatókönyv, hogy amikor a Nesthez csatlakozó intelligens füstérzékelő egy esetleges tűzeset kapcsán füstöt észlel, akkor a lakásban található izzók pirosan villognak. Ez az aránylag egyszerű vészjelző rendszer olyan tovább bővülhet például a pár hónappal megvásárolt Dropcam biztonsági kamerákkal, amivel valóban létrejöhet egy okos, a lakásban történő dolgokra automatikusan reagáló rendszer.
Nem csak a Google mozgolódik aktívan ezen a területen: a Samsung augusztusban megvásárolta a SmartThings nyílt platformot, ami a Revolvhoz hasonlóan egy rendszerbe foglalja az intelligens eszközöket, és ezzel egy újabb lehetőséget ad az együttműködő eszközökre épülő okosotthon létrejöttének.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak