A Handelsblatt szerint a kis- és középvállalati szoftvercsomag is áldozatul esik Christian Kleinék portfóliótisztítási terveinek.
Hirdetés
 

Egyszerűsíti portfólióját az SAP, és ennek a kkv-s ERP-csomag, a Business ByDesign is áldozatul esik. A cél egyértelműen a hatékonyságjavítás. A Handelsblatt szerint a Christian Klein vezérigazgató irányította menedzsment "stratégiai kezdeményezést" indít a portfólió megtisztítására, és csak olyan projektekbe tesznek a jövőben pénzt, amelyekben jelentős növekedési potenciált látnak. Egyes termékek kivezetésével nem csak a fejlesztési kapacitást spórolják meg, hanem idővel a "maintenance"-re (hibajavítás, biztonsági frissítések stb.) vonatkozó kötelezettségeiktől megszabadulnak.

A racionalizálás és a nagy növekedési potenciállal rendelkező területekre koncentrálás nem új. Klein ez irányú terveiről már tavaly beszélt egy interjúban. Azóta egy látványosabb lépés történt: a vállalat eladta tanulási platformját, a Litmost. A platform eladásával azonban nem szűkült lényegesen az SAP portfóliója, mivel funkcióinak jelentős részét ki lehet váltani a SuccessFactors saját belső tanulási moduljával.

A Business ByDesignnal elérte a racionalizálás a fő termékcsoportot, az ERP-t is. A Handelsblatt információi szerint 2023 második negyedévétől nem fejlesztenek új funkciókat a kis- és középvállalkozásoknak szánt Business ByDesign szoftverhez. A termék végleges kivezetésére egyelőre nincs határidő, de a terméktámogatást és a biztonsági javításokat a szoftvergyártónak egy ideig még biztosítania kell.

De úgy tűnik, a németek már nem akarnak sokat bíbelődni a kkv-s csomaggal, a hozzá kapcsolódó szolgáltatások jelentős részét átadják az indiai HCL Technologiesnak. A HCL jelentős játékos az IT-szolgáltatások területén. Az európai piacon egy évtizede kezdett erőteljesebb terjeszkedésbe. 2018-ban megvásárolta 1,8 milliárd dollárért az IBM szoftverportfóliójának egy részét. A magyar hírekbe legutóbb akkor került, amikor 13 milliárd forintért felvásárolta a Starschemát.

Másfél évtizedig próbálkozott vele

Kevés nyilvánosan elérhető adatok áll rendelkezésre az SAP 2007-ben indított kkv-s (felhős) ERP-jéről. Egy tavalyi prezentáció szerint (PDF, 12-13. oldal) a terméknek 70 országra van lokalizált verziója, és negyven nyelven (köztük magyarul) van hozzá terméktámogatás. Állítólag kb. 10 ezer kkv használja világszerte, és tavaly még a Garnet Magic Quadrantjába is visszavitték annak ellenére, hogy ott csupán a niche playerek közé fért be (ellentétben az S/4HANA-val, melyet az Oracle Fusion és NetSuite, valamint a Workday társaságában a vezetők negyedébe sorolt a Gartner).

Egy speciális piackutató startup, a Slintel adatai alapján szintén logikusnak látszik Kleinék döntése: egyrészt a Business ByDesignak elenyésző a piaci részesedése, másrészt nem csak külső, hanem belső versenytársakkal is meg kell küzdenie, például a szintén kkv-s Business One-nal, amely régebb óta van a piacon, és – szintén a Slintel adatai szerint – piaci súlya is jelentősebb.

Az SAP Hungarynál rákérdeztünk a várható magyar hatásokra. Amint válaszolnak, kiegészítjük cikkünket.

Cloud & big data

Ingyenes appal biztosít biztonságos forrásjelölést az Adobe

A gyártó bejelentette az Adobe Content Authenticity alkalmazás publikus bétáját, amelynek segítségével örök áron ellenőrizhetővé és kezelhetővé tennék a képek forrását igazoló metaadatokat.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.