Elon Musk közösségi hálózatára egy olyan "fejlesztés" érkezik, amit valószínűleg nem sokan kértek.

A Twitterként népszerűvé vált mikroblogszolgáltatót egy ideje marionettbábúként rángató Elon Musk örömmel erősítette meg egy új funkció élesedését, aminek szerinte már rég itt volt az ideje. A platformot két éve átvevő multimilliárdos által felmagasztolt fejlesztés nem más, mint az, hogy a jövőben a felhasználók blokkolása nem funkcionál teljes értékű blokkolásként.

 

 

Az eddig érvényben lévő rendszer szerint egy letiltott fiók tulajdonosa nem látta az őt blokkoló felhasználó tartalmait. Azok sem a hírfolyamban, sem egyéb módon nem voltak elérhetők, láthatók számára.

Amint életbe lép a most belengetett módosítás, ez annyiban változik meg, hogy a blokkolás ellenére minden nyilvános poszt látható marad a letiltott felhasználó számára is. A funkció így praktikusan már csak arra lesz jó, hogy a blokkolt fiókkal nem lehet interakciókat végrehajtani, például kommentelni a tiltott tartalmakat.

Megosztó döntés

A változtatás abból a szempontból nem tekinthető meglepetésnek, hogy Musk már tavaly is kifejezte nemtetszését a blokkolási funkció működése kapcsán. Márpedig az elmúlt évek megmutatták, hogy amit a nagyfőnök akar, azt keresztül is viszi – kerül, amibe kerül...

A The Verge megkeresésére egy X-nél dolgozó forrás azzal indokolta a változtatást, hogy a letiltott felhasználók eddig is meg tudták nézni az elvileg blokkolt tartalmakat úgy, hogy más fiókra váltottak. Musk hívei nagyjából ugyanezt mantrázva igyekeznek kommentjeikkel támogatni a döntést.

Egy jelentősnek mutatkozó réteg viszont egyáltalán nincs oda az ötletért. A legtöbben azt sérelmezik, hogy ezzel csak teljes szabadságot kapnak a stalkerek, azaz a célpontjuk megnyilvánulásait ilyen-olyan okból folyamatosan figyelő internetes kukkolók, ragadozók, zaklatók.

Mások Musk következetlenségére hívták fel a figyelmet. A cégvezér ugyanis korábban megígérte, hogy a rendszert érintő minden fontos változás előtt kikéri a felhasználók véleményét. Ám ahogy ez nem történt meg rengeteg más azóta hozott döntés esetében, úgy ezúttal is elmaradt az ügydöntő népszavazás.
 

Közösség & HR

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.