A hazai leányvállalat mai közlése szerint Christopher Mattheisen veszi át a Microsoft Magyarország irányítását.

A Magyar Telekomtól pár hónapja leköszönt Christopher Mattheisen lesz március 4-től a Microsoft Magyarország új ügyvezető igazgatója - közölte az informatikai nagyvállalat hazai képviselete.

Az Egyesült Államokban született topmenedzser még a rendszerváltáskor érkezett Magyarországra, majd némi kitérőt követően az elmúlt évtizedek egyik meghatározó alakja lett a hazai telekommunikációs és informatikai szektorban. Ott volt a Westel 900 alapításánál marketing és értékesítési igazgatóként, majd hasonló területekért felelt több más európai mobil szolgáltatónál. 2002-ben tért vissza Magyarországra, hogy átvegye a Magyar Telekom vezetékes üzletágának vezetését. 2006-ban vezérigazgatóvá nevezték ki. Ezt a pozíciót 12 éven át, tavaly nyári távozásáig töltötte be.

A mostani kinevezés kapcsán kiadott közlemény idézi Christopher Mattheisent, aki arra szeretne törekedni, hogy a cég fókuszába tartozó, a technológiai fejlődés szempontjából meghatározó területeken (felhő, big data, dolgok internete, mesterséges intelligencia stb.) a magyar vállalkozások és szervezetek maximálisan kiaknázhassák az ezekben a technológiákban rejlő lehetőségeket.

Mozgalmas évek

A Microsoft Magyarországnak tavaly nyár óta nem volt kinevezett vezetője, miután az ügyvezető igazgatói posztról lemondott a tisztséget három éven keresztül vivő Szentkuti Gabriella. A lépés hirtelenségéről árulkodott, hogy a hazai képviselet mostanáig nem talált végleges embert a posztra. (Az ügyeket megbízott vezetőként a nagyvállalati üzletágat irányító Bábel Gabriella vitte.)

A Szentkuti-éra egyik fontos történése volt az a 2017 végén történt átalakítás, amely egy korrupciógyanú miatt indított belső vizsgálat eredménye lett. Ennek következtében a hazai vállalat többek között három nagy partnerével is megszakította az együttműködést. Tavaly augusztusban pedig az is kiderült, hogy az amerikai igazságügyi minisztérium és a SEC is vizsgálja a cég magyarországi állami szoftverértékesítéseit.

Közösség & HR

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.