Több ezer embert érinthet az a leépítési kör, amelyről a Cisco vezetősége döntött - állítja a Reuters belső forrásokra alapozott beszámolója. Az okok nagyjából összecsengenek a más technológiai cégeknél mostanában bejelentett elbocsátások indoklásával: az üzletmenet átszervezésével a nagy(obb) növekedési potenciállal rendelkező területekre kíván a menedzsment fókuszálni.
A hírügynökségnek a leépítés tényét és nagyságrendjét három különböző forrás erősítette meg, amelyről várhatóan a most szerdán esedékes negyedéves üzleti jelentés előtt, vagy azzal egyszerre ad majd hivatalosan tájékoztatást a Cisco. Ugyan a Reutersnek súgó belső emberek pontos számot nem említettek, de mivel a cég jelenleg nagyjából 85 ezer főt alkalmaz, így az ezrekben mérhető elbocsátási kör arányaiban sem minősíthető jelentéktelennek.
A beszámoló felidézi, hogy a Cisco legutóbb 2022 novemberében esett át komolyabb karcsúsításon. Akkor az amerikai hálózati óriásnál a kollégák hozzávetőleg 5 százalékának köszönték meg az addigi munkát, ami összességében 600 millió dollárba került.
Hullik a forgács
Habár az egy-másfél évvel ezelőtti elbocsátási hullámot egyelőre idén még nem közelíti meg a szektor, a technológiai vállalatok egymás után jelentik be a kisebb-nagyobb karcsúsításokat. Csak az elmúlt néhány hét eseményeiből szemezgetve: 20 után újabb 10 százalékos leépítésbe kezd a Snap, 1900 pozíciót érintő racionalizálás a Microsoftnál, nagyjából 8000 SAP-s kolléga életét változtatja meg a január végén bejelentett, több milliárd eurós szerkezetátalakítás.
Bár a világgazdasági klíma messze van az ideálistól, a mostanában bejelentett elbocsátások egy része nem azért történik, mert a fogyasztók pénztárcája továbbra sem nyílt elég szélesre, hanem azért, mert néhány területen tényleg elveszi a munkát az egyre jobb formát mutató generatív mesterséges intelligencia.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak