A felhasználók nem tudtak belépni az appba, illetve az NFC fizetésre regisztrált kártyájukat inaktívnak érzékelte a rendszer. A normál működés fél 11 körül állt helyre.

Vasárnap reggel 8 óra körül generálisan leállt az egyik legnépszerűbb hazai mobilfizetési rendszer, a Simple. Több felhasználó is azt jelezte, hogy fizetéskor a mobil app jelszót kér, a rendszerbe regisztrált kártyáik inaktívak.

Felhívtuk az ügyfélszolgálatot. A közepesen hosszú, kb. 5 perces várakozási idő azt sejtette, hogy meglehetősen sok felhasználó ragadott telefont, hogy érdeklődjenek, mi történt, és mikorra várható a rendszer helyreállása. Azon a tájékoztatáson túl ugyanis, amit az app kiírt, miszerint hiba van a rendszerben, aminek elhárításán a szakemberek dolgoznak, nem  sok mindent lehetett tudni. Sem az alkalmazás honlapján, sem a a Facebook-oldalon nem volt kint tájékoztatás.

Az ügyfélszolgálat azonban 10 órakor sem túl sok sokat mondani: a hiba elhárításán dolgoznak a szakemberek, de sem a hiba jellegéről, sem az elhárítás időigényéről nem kaptak információt az ügyfelek. Fél órával később már ismét működött minden. A belépés után a rendszerben ismét engedélyezni kellett a regisztrált kártyákra az NFC-s fizetést. Ez azonban ekkor már csak pár percet vett igénybe

Küldtünk kérdéseket a elállással kapcsolatban a cégnek. Amint válaszolnak, frissítjük cikkünket.

Egy nappal a sikerjelentés után

Az app Facebook-oldalára épp tegnap tettek ki egy sikerjelentést: a posztolt infografika szerint már több mint egymillió felhasználója van az appnak. Egy július végi sajtóközleményben ennél pontosabb adatot közöltek: 1,25 millióan használják a Simple-t. Az új ügyfelek számának növekedését a koronavírus-vészhelyzet is megdobta: idén az első félévben kétszer annyi új regisztrációt húzott be az alkalmazás, mint egy évvel korábban, a tranzakciók száma pedig 22 százalékkal növekedett.
 

A Simple Facebook.oldala vasárnap délelőtt


Az OTP belső fintech cégének talán az volt a legnagyobb húzása, amikor 2017 őszén megoldotta, hogy bár kerülő úton ugyan, de bankfüggetlenül lehessen használni az NFC-s fizetési appot a Simple virtuális kártyán keresztül. Ennek vannak korlátai, például nem lehet összekapcsolni közvetlenül a másik banknál vezetett folyószámlával, hanem havonta kell feltölteni – aminek összege ráadásul limitált (45 ezer forint) –, de mivel sokáig ez volt a legkönnyebben elérhető hazai NFC-s fizetési lehetőség Androidra, sokan választották.

Az NFC fizetés mellett az egyéb szolgáltatásokat is folyamatosan bővíti az OTP Mobile (parkolás, autópálya-matrica vásárlása, ételrendelés, BKV- és távolsági buszjegy és bérlet vásárlása, QR-kódos instant transzfer stb.), melyekért néhány esetet kivéve (pl. közlekedési mobiljegy) kényelmi díjat számol fel a felhasználónak.

A szolgáltatások bővülésével azonban a problémák is mintha szaporodtak volna. Néhány hónapja sok felhasználó panaszkodott arra, hogy akadozott a tokenletöltés. Ez a hiba sokszor pont akkor bukott ki, amikor az felhasználó fizetni szeretett volna, ám a szokásos folyamat helyett a "Tokenletöltés folyamatban" üzenetben gyönyörködhetett, majd fizethetett fizikai kártyával vagy készpénzzel.

Konzumer tech

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.