A hordható eszközök piaca nagyon színes szegmens, ugyanakkor mostanság leginkább a füllhalgatók és az órák diktálják a tempót. Ettől függetlenül lehet értelme a potenciálisan kisebb közönséget érintő terméktípusok fejlesztésének is. Így láthatják a Samsungnál is, hiszen a dél-koreai The Elec értesülései alapján a közeljövőben okosgyűrűt dobhat piacra az elektronikai óriás.
A beszámoló szerint a fejlesztés alatt álló eszköz egyik beszállítója lehet a nyomtatott áramköri lapokat biztosító japán Meiko. Az is biztos, hogy a Samsung már az amerikai szabadalmi hivatalnál is beadta kérelmét a Samsung Galaxy Ring elnevezésű termék levédésére, amely a leírás szerint "az egészséggel, fittséggel és alvással kapcsolatos információk nyomon követésére, mérésére, monitorozására és feltöltésére szolgáló, okosgyűrű jellegű viselhető eszköz".
A dél-koreai sajtóforrások azonban ennél sokkal részletesebb információkat nem közöltek, tehát egyelőre nem világos, milyen fejlesztési stádiumban tart a projekt, milyen képességekkel tervezik felvértezni a végső változatot, illetve az sem, hogy mi a piaci bevezetés céldátuma.
Nehéz terep
A Samsung esetleges megjelenése az okosgyűrűk szegmensében mindenképpen bátor lépésnek tekinthető, mivel a termékkategóriában eddig jobbára csak réspiacokra pályázó startupok és fitneszcégek próbálkoztak. A gyűrű mint forma ugyanis mérnöki szempontból rendkívül sok kihívást jelent. Kisebb térben, felületen kell elhelyezni az érzékelőket, amelyek ráadásul nem is tudnak olyan szorosan a felhasználó bőrére tapadni, mint egy jól meghúzott óra vagy karkötő esetében. Utóbbi azért fontos, mert a laza kapcsolat az eszköz lényegét, a tulajdonos testfunkcióinak folyamatos monitorozását teszi bizonytalanná.
További probléma, hogy mindezt megfelelő áron kellene kínálni ahhoz, hogy egy okosgyűrű vonzó alternatívája, esetleg megfizethető kiegészítője legyen a sokkal népszerűbb és funkciók szempontjából nagyobb tudású óráknak.
Ettől függetlenül az okosgyűrűk haszna már a gyakorlatban is igazolást nyert. Elég csak azt az együttműködést említeni, amely az Oura és egy amerikai egyetemi kutatócsapat között jött létre a pandémia kirobbanásakor. A finn gyártó eszközeit egy MI-alapú elemző rendszerrel összekapcsolva arra használták, hogy a gyűrű által begyűjtött adatok alapján még a betegség lappangási időszakában kiszűrjék a fertőzési eseteket.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak