Helyi lapértesülések szerint olyan fogyasztói szegmensre készül belépni a cég, ahol eddig technológiai óriások nem nagyon próbálkoztak.

A hordható eszközök piaca nagyon színes szegmens, ugyanakkor mostanság leginkább a füllhalgatók és az órák diktálják a tempót. Ettől függetlenül lehet értelme a potenciálisan kisebb közönséget érintő terméktípusok fejlesztésének is. Így láthatják a Samsungnál is, hiszen a dél-koreai The Elec értesülései alapján a közeljövőben okosgyűrűt dobhat piacra az elektronikai óriás.

A beszámoló szerint a fejlesztés alatt álló eszköz egyik beszállítója lehet a nyomtatott áramköri lapokat biztosító japán Meiko. Az is biztos, hogy a Samsung már az amerikai szabadalmi hivatalnál is beadta kérelmét a Samsung Galaxy Ring elnevezésű termék levédésére, amely a leírás szerint "az egészséggel, fittséggel és alvással kapcsolatos információk nyomon követésére, mérésére, monitorozására és feltöltésére szolgáló, okosgyűrű jellegű viselhető eszköz".

A dél-koreai sajtóforrások azonban ennél sokkal részletesebb információkat nem közöltek, tehát egyelőre nem világos, milyen fejlesztési stádiumban tart a projekt, milyen képességekkel tervezik felvértezni a végső változatot, illetve az sem, hogy mi a piaci bevezetés céldátuma.

Nehéz terep

A Samsung esetleges megjelenése az okosgyűrűk szegmensében mindenképpen bátor lépésnek tekinthető, mivel a termékkategóriában eddig jobbára csak réspiacokra pályázó startupok és fitneszcégek próbálkoztak. A gyűrű mint forma ugyanis mérnöki szempontból rendkívül sok kihívást jelent. Kisebb térben, felületen kell elhelyezni az érzékelőket, amelyek ráadásul nem is tudnak olyan szorosan a felhasználó bőrére tapadni, mint egy jól meghúzott óra vagy karkötő esetében. Utóbbi azért fontos, mert a laza kapcsolat az eszköz lényegét, a tulajdonos testfunkcióinak folyamatos monitorozását teszi bizonytalanná.

További probléma, hogy mindezt megfelelő áron kellene kínálni ahhoz, hogy egy okosgyűrű vonzó alternatívája, esetleg megfizethető kiegészítője legyen a sokkal népszerűbb és funkciók szempontjából nagyobb tudású óráknak.

Ettől függetlenül az okosgyűrűk haszna már a gyakorlatban is igazolást nyert. Elég csak azt az együttműködést említeni, amely az Oura és egy amerikai egyetemi kutatócsapat között jött létre a pandémia kirobbanásakor. A finn gyártó eszközeit egy MI-alapú elemző rendszerrel összekapcsolva arra használták, hogy a gyűrű által begyűjtött adatok alapján még a betegség lappangási időszakában kiszűrjék a fertőzési eseteket.

Konzumer tech

Saját kézbe veszi reklámjait a Netflix

A cég másfél éve indította el az olcsóbb, de hirdetésekkel tarkított szolgáltatását, amihez ezentúl házon belül fejlesztett rendszer biztosítja a hátteret.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.