Újabb elbocsátásokkal ellensúlyozhatja az Intel története legnagyobb negyedéves veszteségét. A Blind fórumoldalon alkalmazottak beszélgetéséből derült ki, hogy a kliens számítástechnikai csoportnál (CCG), valamint az adatközpont és mesterséges intelligencia (DCAI) részlegnél is olyan munkavállalókat keresnek, akik hajlandók (bizonyos előnyök fejében) önként távozni a vállalattól. De ha nem lesz elegendő önkéntes, akkor jönnek a hagyományos módon történő leépítések. A The Register szerint az önkéntesség elsősorban azokat érintheti, akik a nyugdíjkorhoz közel állnak, és hajlandók idő előtt nyugdíjazni magukat.
A dolgozói hozzászólások alapján úgy tűnik, hogy a leépítések csak a vállalat bizonyos, bár jelentős részét érintik. Az intézkedéseket egyébként a múlt héten jelenthették be a dolgozóknak.
Senkit sem lepne meg
A hétvégén egy elemző, Dylan Patel (SemiAnalysis) a Twitteren írt arról, hogy az Intel ismét nagyarányú elbocsátásokra készül. Tavaly ősszel már bejelentettek egy jelentősebb leépítést, amely egyes részlegeknél akár a 20 százalékot is elérhette, de már akkor lehetett sejteni, hogy az még csak a kezdet: Pat Gelsinger vezérigazgató ugyanis 2025-ig 8-10 milliárd dollárral akarja lefaragni a vállalat költségeit. Ennek részeként a portfóliót is elkezdték letisztítani. Elengedtek vagy elhalasztottak egyes termékeket (Rialto Bridge GPU, Falcon Shores APU, egy kriptobányász ASIC), K+F beruházásokat, de még a Mobileye tőzsdére vitele is ebbe az intézkedéscsomagba illeszthető.
Patel a tweetjében belső információkra hivatkozva ír a jelentős mértékű elbocsátások lehetőségéről. Értesülése szerint a CCG és DCAI részlegnél is kb. 10 százalékos költségcsökkentést irányoztak elő. Az elemző szerint emiatt akár a dolgozók 20 százalékának is mennie kell a két részlegtől. A leépítés azonban a fontos technológiai pozíciókat nem érinti.
Azt, hogy a leépítések folyamatosan napirenden vannak, a vállalat sem tagadja: több közleményében utalt rá, hogy a hatékonyságnövelés és költségcsökkentés egyik eszköze a létszámcsökkentés. A Dylan Patel által megszellőztetett 10 százalék körüli költségcsökkentést azonban az Intel szóvivője nem kívánta kommentálni a The Registernek. A lap belső forrásai egyébként merő spekulációnak minősítették az elemző állítólagos információit.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak