Idén már tényleg megjelenhet a cég első kevert valóság megjelenítésére alkalmas eszköze, amit a pletykák szerint 1-2 éven belül követhet egy olcsóbb változat. Az Apple Glasses okosszemüvegből viszont úgy tűnik, nem lesz semmi.

Cupertino valószínűleg hamarosan beindítja éveken keresztül dédelgetett hadműveletét a headsetes piac meghódítására. A mostanra nagyjából egybehangzóvá érő szivárogtatások szerint néhány hónapon belül, legkésőbb nyáron debütálhat a cég csúcstechnológiás, kevert valóság megjelenítésére képes eszköze. A legújabb pletykák már nem is erről a 3000 dollár körüli áron érkező headsetről szólnak, hanem a lehetséges folytatásról és egyéb mellékszálakról.

Készül a kistestvér is

A Bloomberg tegnapi riportja alapján az Apple már fejleszt egy "kedvezőbb költségvetésű" AR/VR headsetet, amely árában inkább az iPhone szintjét másolná. Ez mondjuk még mindig elég tág sáv, hiszen az aktuálisan legújabb iPhone 14-es modellek 800-tól 1600 dollárba kerülnek típustól és kiszereléstől függően.

Tűzhöz közeli források szerint ez az olcsóbb headset hasonló kiterjesztett- és virtuálisvalóság-élményt kínál majd, mint a hamarosan érkező "súlyosabb" testvére, ugyanakkor a mérnökök igyekeznek a lehetőségek szerint olcsóbb komponensek beépítésével lenyomni az előállítási költséget. Komoly spórolást jelenthet például, hogy a tömegeknek szánt eszközökbe az iPhone-okat is hajtó csipek kerülnének, ellentétben a 3000 dolláros első változattal, amelyben Mac-szintű processzorok dolgoznak majd. Szintén karcsúsíthatja a számlát, ha a drágább modellbe épített kijelzőkhöz képest kicsit szerényebb képességű megjelenítőkkel érkezik az ifjabb generáció.

A jelenleg még korai stádiumban lévő projekt kapcsán a beszámoló arra is kitér, hogy az Apple még prototípust sem készített a modellből. Ugyanakkor a The Information arról ír, hogy a fejlesztés tavaly nagyon intenzív fokozatra kapcsolt. A Bloombergnek nyilatkozó források a lehetséges bevezetést 2024-re vagy 2025-re jósolták.

Elsötétült a szemüveg

Szintén mostani hír, hogy a jelek szerint egy jó ideig biztosan semmi nem lesz a kiterjesztett valóságra fókuszáló Apple Glassesből. Úgy túnik, Cupertino okosszemüvege még annyi esélyt sem kap, mint a Google Glass, amely egy nagyon korai kísérlet volt a témában, és annak rendje és módja szerint elsőre el is hasalt.

A szivárgó infók alapján az Apple-nél "határozatlan időre" elhalasztották az AR-eszköz bevezetését, az ezzel kapcsolatos erőfeszítéseket pedig a minimumra csavarták. Ennek magyarázata, hogy a vállalat mérnökei nem voltak képesek kifejleszteni a szükséges hardvert egy olyen könnyű viselhető eszköz előállításához, amely egy iPhone teljesítménye mellett elegendő akkumulátor-üzemidővel is rendelkezik.

Állítólag korábban a cég 2023-as dátumot tűzött ki a Glasses debütálására. Ezt első körben 2025-re halasztották, majd ezt követte a mostani, határozatlan időre szóló felfüggesztés. A Bloomberg ugyanakkor úgy tudja, az Apple az AR-szemüveget továbbra is olyan terméknek tartja, amely egy napon leválthatja az iPhone-t.

Konzumer tech

Nemsokára többet isznak majd a kínai adatközpontok, mint Dél-Korea lakossága

A generatív mesterséges intelligencia világszerte megtolta az adatközponti fejlesztéseket, a szerverek hűtésére használt vízből azonban sehol sem lett több.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.