A mobilos felhasználók igen nagy része egészen mostanáig arra volt kárhoztatva, hogy nem részesülhet az IFTT áldásaiban, most azonban végre elhárult az utolsó akadály is. Végre a Google Play-ből is letölthető az az alkalmazás, amivel sok feladatot automatizálhatunk a különböző netes szolgáltatások és a mobilunk funkciói közt.
Ha ez van, akkor az lesz
Az If This Then That (Ha ez, akkor az) rövidítéséből összeálló app elnevezés arra utal, hogy a szoftverrel folyamatokat végeztethetünk el automatikusan, így egyszerűsíthetjük azokat a feladatokat, amelyeket rutinszerűen elvégzünk bizonyos helyzetekben. Ilyen lehet például az, hogy ha screenshotot készítünk, akkor azt feltöltjük a Dropbox fiókunkba, vagy egy Intsagram fotó megalkotása után az a Flickr felvételek között köt ki.
Az IFTT az automatizált parancsok előre elkészített úgynevezett receptjeivel segíti a kezdő felhasználót, de ha nagyon belejönnénk, akkor van segítség saját folyamatok elkészítésére is. Az iOS készülékeket használók már jó ideje hódolhatnak a „főzőcskének”, olyannyira, hogy az IFTT az Apple mobilos platformja mér rendszerszinten támogatja az egyedi parancsok létrehozását. Ez az Android esetében is így van, mivel a debütálással egy időben hat úgynevezett csatornát (Device, Location, Notification, Phone Call, Photos, SMS), vagyis alkalmazás területet biztosít a robotos oprendszer alapfunkcióihoz.
Androidra szabva
A Location csatorna például lehetővé teszi, hogy a készülék akkor kapcsoljon be, vagy éppen deaktiváljon bizonyos funkciókat, ha egy földrajzilag meghatározott helyen vagyunk. Ilyen lehet az, hogy ha a munkahelyünkre érkezünk, akkor a készülék némítsa le magát, vagy az, hogy ha onnan távozunk, akkor egy előre meghatározott szövegű SMS-t küldjön a rendszer haza, hogy úton vagyunk, hamarosan érkezünk. A parancsok létrehozása rendkívül egyszerű, azt könnyen értelmezhető grafikus felületek és ikonok segítik, így egy-egy recept elkészítéséhez nincs szükség programozói, vagy egyéb speciális ismeretekre.
Az Android saját alkalmazásain kívül egy seregnyi külső appot (Evernote, Feedly, Blogger, Foursquare, Instapaper, stb.) is hozzárendelhetünk a folyamatainkhoz, amelyek közül jó pár már elkészítve várja a felhasználókat. Még ennél is izgalmasabb az a lehetőség, hogy bizonyos elektronikai eszközökkel való kommunikáció is beállítható az IFTT segítségével, bár ezek sora egyelőre meglehetősen szűkös. A Belkin Wemo elektromos hálózatkezelő, vagy a Philips Hue Lights rendszere egyaránt becsatornázható az IFTT parancsai közé, így a lakás egyes funkciónak aktiválását is rábízhatjuk a receptekre.
Az alkalmazáson belül szabadon böngészhetők az egyes témák köré csoportosított receptek, de kereshetjük őket a népszerűség, vagy egyéb szempontok alapján is. Az igazi móka persze a saját igényekre történő receptkészítés, érdemes kipróbálni. Az IFTT ingyenesen letölthető, mindössze egy 4.0-nál régebbi Androidot futtató mobil szükséges hozzá.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak