Az ügylettől a felek a 4iG kérésére léptek vissza. Az okokról egyelőre nem tudni.

A Magyar Telekom és a 4iG tegnap késő délután közleményben tudatta, hogy utóbbi kezdeményezésére a vállalatok úgy döntöttek, visszalépnek attól az ügylettől, melynek keretében a 4iG megvásárolta volna a T-Systems Magyarországot. A hír meglepetés, mivel szinte mindenki kész tényként kezelte a felvásárlást. Mint az MTI írja, október közepén egy konferencián Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója még arról beszélt, hogy jól halad a T-Systems Magyarország akvizíciójának előkészítése, lezárták a vállalat átvilágításának első szakaszát, és a megállapodások véglegesítése folyik az eladó Magyar Telekommal.

Továbbra is szoros lesz az együttműködés

A visszalépést bejelentő közlemény is idézi Jászai Gellértet, aki szerint nehéz, de megfontolt döntést hoztak. Ennek ellenére nem mondanak le hazai és régiós növekedési terveikről. A 4iG kiemelkedő évet zár az idén, amely kiegyensúlyozott hátteret biztosít a társaság növekedési pályájának fenntartásához. A 4iG az organikus növekedés mellett továbbra is aktívan keresi azokat az akvizíciós célpontokat, amelyek támogatják növekedési céljait és a részvényesi értéknövelést – mondta Jászai.

Jászai és a Magyar Telekom vezérigazgatója, Rékasi Tibor is megerősítette, hogy tovább vizsgálják az együttműködési lehetőségeket annak érdekében, hogy partnerségre lépjenek a nagyvállalati és az állami szektor számára értékesített szolgáltatások területén. A felek között korábban létrejött konzorciumi megállapodások változatlan feltételekkel hatályban maradnak – áll a közleményben.

Mint a Portfolio írta, az ügylet meghiúsulása korábban kiszivároghatott, mert már a bejelentés előtt 10 százalékot esett a 4iG árfolyama a BÉT-en.

Bár csak idén júliusban jelentették be, az iparágban pletyka szintjén jó ideje az volt a vélekedés, hogy a 4iG fel fogja vásárolni a magyar rendszerintegrációs és IT-szolgáltatói piac legjelentősebb szereplőjét, a T-Systemset. Nyáron azonban csak szándéknyilatkozat írtak alá, melyben csak az adásvétel főbb pontjaiban állapodtak meg. A tervek szerint a tranzakciót az év végig akarták lezárni, amelybe beletartozott volna a részletes feltételrendszer kidolgozása, a T-Systems átvilágítása, valamint az ilyen felvásárlásoknál kötelező hatósági jóváhagyások megszerzése is. Az ügyletnek nem volt része a T-Systems kis- és középvállalati értékesítési üzletága, amit azóta át is szerveztek a Magyar Telekomba.

Veszteségből csodás növekedés

A 2016. óta nehézségekkel küzdő, veszteséges 4iG az utóbbi másfél évben fantasztikus eredményeket produkált. A dolgok akkor fordultak jóra, miután tavaly nyáron az Opus Global, valamint a Konzum két alapja többségi részesedést szerzett a cégben. Már az idei első negyedévben komoly nyereséget könyvelhetett el, és azóta is sorra nyeri a közbeszerzéseket.

Ma a BÉT honlapján a vállalat rendkívüli előrejelzést tett közzé az idei eredményéről, mivel az várhatóan nagyságrendekkel meghaladja a 2018-as beszámolóban közölt adatokat, valamint az első három negyedévben elért teljesítménye alapján számolt időarányos eredményt. Az előrejelzés szerint az éves nettó árbevétel meghaladja a 40 milliárd forintot – ebből 15 milliárd a negyedik negyedévben érkezik –, az EBITDA a 4 milliárdot, míg az adózott eredmény a 2,5 milliárdot.

Tavaly a 4iG éves nettó árbevétele 14 milliárd forint, az EBITDA-ja 841 millió forint, míg az adózótt eredménye 102 millió forint volt.

Piaci hírek

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.