Az IDC tegnap közölt előzetes becslése alapján az idei első negyedévben 7,8 százalékkal nőtt az okostelefon-szállítások globális volumene előző év azonos időszakához képest, ami közel 290 millió készüléket jelent a január és március közötti időszakban. A piackutató ennek kapcsán megállapítja, hogy az iparág még nem lábalt ki teljesen a gödörből, mivel a makrogazdasági kihívások továbbra is érvényesek a legtöbb piacon, mégis pozitívumnak értékelik, hogy az eladások darabszámát tekintve már a harmadik egymást követő negyedévben mutat növekedést.
A Samsung 20,8 százalékos részesedéssel visszakapaszkodott a gyártók toplistájának élére, és ezzel visszaszerezte vezető helyét az Apple-től. Az iPhone-ok még az előző év végén vették át a vezetést a szállítások mennyiségében, de a kimagasló decemberi eredményeiket később jelentős visszaesés követte, így 17,3 százalékos piaci részesedéssel másodikként zárták 2024 első negyedévét. Az IDC szerint egyébként továbbra is ez a két vállalat kergetőzik majd a toplista élén, rajtuk kívül két számjegyű részesedést csak a Xiaomi jegyez 14,1 százalékkal.
Nyár elején jönnek az izgalmas dolgok
A dél-koreaiak az év elején dobták legújabb csúcskészülékeiket a Galaxy S24 sorozatban, amelyek elérhetőségük első három hetében jobb eladásokat produkáltak a tavalyi Galaxy S23 sorozatnál. A Samsung összességében több mint 60 millió telefont szállított ki a fenti időszakban, szemben az Apple 50 milliót éppen meghaladó teljesítményével. A Reuters beszámolója a becslések között kiemeli az iPhone-ok visszaszorulását Kínában, ahol a korányzati szervezeteknél és állami vállalatoknál nem kívánatosnak nyilvánították az Apple eszközeinek használatát.
A kaliforniai gyártó ebben az évben is júniusban tartja hagypmányos Worldwide Developers Conference (WWDC) rendezvényét, ahol bejelenti majd az iPhone-okat, iPadeket és más készülékeit érintő szoftveres újdonságait. A befektetők már tűkön ülve várják az Apple-től mesterséges intelligencia fejlesztésével kapcsolatos frissítéseket, mivel a társaság eddig nem jeleskedett az MI-technológiák beépítésében eszközeibe és szolgáltatásaiba. Elsősorban ennek köszönhető az is, hogy januárban a világ legértékesebb vállalatának címét kénytelen volt átadni a Microsoftnak.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak