Az olcsóság persze az Apple esetében meglehetősen realtív fogalom, de a sajtóértesülésekben emlegetett 2000 dolláros szemüveg tényleg majdnem felébe kerülne az idén debütált eredeti modellnek.

Az Apple-ügyekben első számú pletykaforrásnak számító Mark Gurman friss belső értesülésekkel jelentkezett a Bloombergen. Az otthonok "elfoglalására" szőtt stratégiát felvázoló elemzés részeként több érdekes részlet derült ki arról, mit akar kezdeni a cég legújabb üdvöskéjével, a kevert valóság megjelenítésére képes Vision Próval.

A minőség rovására engednek az árból

Az idén év elején 3500 dolláros áron debütált új eszköz finoman szólva sem váltotta meg a világot, ám ezen javíthat egy hamarosan érkező kistestvér. A forrásai alapján ugyanis Gurman arról ír, hogy Cupertinóban lázasan dolgoznak egy 2000 dolláros változaton, amely már akár jövőre boltokba kerülhet. (Mindez egyébként egybevág más lapok korábbi értesüléseivel.)

Az Apple-viszonylatban alsó kategóriásnak minősülő verziónál vélhetően az alkatrészek, például a processzor és a felhasznált alapanyagok tekintetében kötnének kompromisszumokat. A bloomberges beszámoló alapján többek között kimaradna az eszköztárból az EyeSight elnevezésű funkció, amely a viselő szemeit vetíti ki a headset külső felületére.

A tervek szerint ez az olcsóbb széria legalább kétszerannyi eladást produkálhatna, mint az eredeti modell. Rögtön egy év múlva, azaz 2026-ban pedig követhetné egy újabb generáció, amely már természetesen (valamivel) erősebb hardverrel, és így képességekkel bírna.

Nyomás utána!

A jelentés kitér arra is, hogy a 3500 dolláros modell túlságosan nehéznek és drágának bizonyult ahhoz, hogy beteljesítse az elvárásokat. A cégnél így most jobb híjján megpróbálják lemásolni azt az utat, amit a Meta követ. A Facebook tulajdonosa ugyanis nem akarta az univerzum összes csúcstechnológiáját bepréselnie a Ray-Ban divatcéggel közösen piacra dobott okosszemüvegébe, ami üzletileg kifizetődő döntésnek bizonyult.

Mark Zuckerberg ráadásul nemrégiben már a jövő ígéretével is előállt. A fejlesztés alatt álló Orion nevű eszközt a Meta vezérigazgatója időgépnek titulálta, amely bepillantást enged egy olyan jövőbe, amely szerinte "nagyon izgalmas lesz".

Hogy Cupertino mennyire nincs jó helyzetben a területen, azt az a Gurman által említett célkitűzés is jelzi, miszerint 2027-re kíván az Apple egy olyan modellt kihozni, ami egyenrangú ellenfele lehet a Meta Ray-Bans szemüvegeknek.

Konzumer tech

Sok dollárt szorgoskodtak össze uruknak az álcázott észak-koreai informatikusok

Az FBI szerint mindössze két cégen keresztül minimum 88 millió dollárral gazdagodott Phenjan abból, hogy hamis papírokkal olyan pozíciókba ülteti szakembereit, amelyeket a nemzetközi szankciók miatt egyáltalán nem tölthetnének be.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.