A kanadai cégnél ősszel döntöttek arról, hogy nem erőlködnek tovább a mobil márkájukkal. Most kiderült az is, ki viheti tovább az egykor nagyon menő márkát.

Az előzmények ismeretében nem okozott különösebb meglepetést az a tegnapi bejelentés, miszerint a BlackBerry márkát teljes egészében a kínai TLC csoporthoz tartozó TLC Communication veszi át. A két vállalat hosszú távú megállapodásával a kanadai cég végleg megszabadul a telefonokkal kapcsolatos problémáktól és koncentrálhat a sokkal vonzóbb terepnek számító vállalati szoftverekre, biztonsági megoldásokra.

Barátságból házasság

A bejelentés mondhatni természetes következménye az utóbbi időszak történéseinek. A kanadai vállalat ősszel döntött végleg arról, hogy a továbbiakban nem kíván házon belül foglalkozni a BlackBerry okostelefonokkal. Ekkor viszont már több külső partnerrel kötött együttműködésen túl volt, amiből például a DTEK50 született. Utóbbi alapját az Alcatel Idol 4 adta, amit a TLC-nél (hozzájuk tartozik az Alcatel is) blackberrysítettek kicsit, hogy a mobil hátlapja megkaphassa a jól ismert szedres logót. Néhány hete pedig befutott a lényegesen erősebb specifikációval büszkélkedő DTEK60 is.

A fentiek fényében a történet most valóban logikus módon folytatódik azzal, hogy a TLC minden okostelefonokkal kapcsolatos feladatot megkap, így a kínaiak felelnek majd a jövőben a BlackBerry márkát hordozó készülékek megtervezésétől, gyártásán és eladásán át egészen a támogatásig mindenért. Az üzlet része az is, hogy a TLC licencelni fogja a BlackBerry biztonsági szoftvereit és szolgáltatási csomagját. A majdnem globális megállapodás csak néhány távol-keleti országra nem terjed ki, ahol a kanadai cégnek külön megállapodása van érvényben.

Szép volt, jó volt, elég volt

2009-ben az okostelefonos piac ötödét uralva a Nokia mögött kényelmes másodiknak tudhatta magát az akkor még Research In Motionnek hívott kanadai vállalat. De aztán jött az Apple az iPhone-nal, nem sokkal később pedig a Google az Androiddal, és a levegő villámgyorsan elkezdett fogyni a BlackBerry készülékek körül. Alig néhány év alatt teljesen elhappolták a kanadaiak elől a piacot, akik elkeseredésükben még saját operációs rendszerüket is beáldozták, és Android alapú telefonnal próbálták menteni a menthetőt. Mint a mellékelt ábra mutatja, nem sikerült. Amin az sem változtat, hogy a nyáron beharangozott három újabb készülék közül kettőnél már az ikonikus fizikai billentyűzetükről is lemondtak.

A BlackBerry telefonok lejtmenete ugyanakkor nem feltétlenül jelenti a vállalat végét. A vállalati biztonságra és eszközmenedzsmentre fókuszáló új irányvonal ugyanis reális lehetőséget jelent a visszakapaszkodásra, immár persze a mobilos teher nélkül. Ehhez a munkához nagy segítséget jelenthet az elmúlt időszakban lezajlott felvásárlások sora, amelyek már mind a jövőbeli növekedési potenciált erősítik.

Mobilitás

Serényen költ a világ idén informatikára

A Gartner előrejelzése szerint 2024-ben globálisan 5 ezer milliárd dollárnál is többet költünk majd infokommunikációs eszközökre és szolgáltatásokra.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.