Szentségtörés: a háromból két készüléken nem lesz fizikai billentyűzet, csupán érintőképernyős bevitelt kínálnak majd.

Kitartóan küzd a kanadai vállalat az okostelefon-piacon, és továbbra is a vállalati felhasználókat szeretné kiszolgálni. Ezúttal három új készülékről érkezett információ – természetesen (?) mind a három Android operációs rendszert futtat, ami a tavaly debütált BlackBerry Priv ismeretében egyáltalán nem meglepő fordulat.

Utóbbiból egyébként közel sem talált annyi gazdára, mint amennyire a kanadaiak számítottak. Utoljára áprilisban tettek közzé az értékesítési számokat, akkor a február 29-ével záródó pénzügyi negyedéves beszámoló adatai váltak nyilvánossá. Eszerint 600 ezer készülék kelt el, ami jelentősen alatta maradt a korábbi, 850 ezres várakozásoktól. Sőt még a korábbi negyedév 700 ezres eredményét is alulmúlja – igaz, az időszak jelentős része az év eleji holtszezonra esett (további részletek itt).

Már nem olyan fontos a billentyűzet...

A BlackBerry Priv tehát nem tűnik átütő sikernek, de a három új modell megjelenésének ismeretében úgy látszik, ez – egyelőre – nem szegte kedvét a vállalatnak. A VentureBeat jelentése szerint a BlackBerry Neon kifejezetten a középkategóriát képviseli: a fizikai billentyűzet elhagyásával 5,2 inch méretűre nőhetett a kijelző, melyen full HD felbontású minőséggel lehet majd találkozni.

Az alumíniumkeret alatt a Qualcomm Snapdragon 617-es lapkája dolgozik, 3 GB-nyi RAM-ra és 16 GB-nyi háttértárra támaszkodva. A piacon napjainkra már teljesen általánosnak mondható kapacitású akkumulátor kap majd helyet az okostelefonban: egy 2610 mAh méretű telep gondoskodik a folyamatos használatról. Habár a teljes specifikáció még nem látott napvilágot, várhatóan egy 13 megapixeles hátlapi és egy 8 megapixeles előlapi kamera kerül majd a BlackBerry Neonra, amikor augusztusban debütál.

Valamivel később – a VentureBeat értesülése szerint októberben – érkezik a vállalati mobilpiacra a BlackBerry Argon, szintén kizárólag érintőképernyős adatbevitellel. Mérete és felbontása ismerős lesz, hiszen a BlackBerry Priv esetében már megismert 5,5 inches, 2560×1440 képpont felbontású QHD kijelző biztosítja a látványt a leendő vásárlók számára.

Az Argonba várhatóan a Qualcomm Snapdragon 820 processzora kerül, mellé pedig 4 GB-nyi RAM és 32 GB-nyi memóriaalapú tárterület. Akkumulátora 3000 mAh lesz, illetve ujjlenyomat-olvasó, Type-C USB port és egy 21, illetve 8 megapixeles felbontású kamera szintén részét képezi majd ennek a modellnek.

...de teljesen azért nem száműzték

Legkésőbb a BlackBerry Mercury debütál majd, várhatóan 2017 első negyedévében foghatják első tulajdonosai a kezükbe az okostelefont. Ez, szemben a fenti típusokkal, már (még) kap fizikai billentyűzetet. Ennek persze ára lesz: a kijelző "csupán" 4,5 inch méretű lehet, amin full HD felbontású látványt kínál az okostelefon.

A Snapdragon 625 processzor mellé impozáns akkumulátorkapacitás társul: az értesülések szerint 3400 mAh-s telep látja el energiával a biztonságra kényes vállalati ügyfeleket. A hátlapra pedig várhatóan egy 18 megapixeles felbontású kamera kerül majd.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.