A Vezető Informatikusok Szövetsége legfontosabb díjára szakmai szervezetek és cégek is ajánlhatnak jelölteket.

A Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ) legfontosabb szakmai elismerését, az Év CIO-ja díjat 2002. óta adták át, de a szakmai szervezet elnöksége a múlt évben úgy döntött, a pályázati kiírást hozzáigazítja az IT megváltozott helyzetéhez, és immár nem CIO-t, hanem tágabb értelemben vett informatikai vezetőt keresnek.

Június végéig lehet jelölteket ajánlani

A díj átnevezésében nem a magyarítás motiválta a szervezetet – mondta akkor lapunknak Strausz György VISZ-elnök. Reagálni szerettek volna arra, hogy a hagyományos CIO (Chief Information Officer) szerepkör átalakult, és megjelentek mellett sokszor vele egyenrangúan az informatika egyes részterületekért felelős vezetők is. Olyan új vezetői pozíciók jöttek létre a vállalati informatika komplexebbé válása, valamint az üzleti és informatikai területek közötti határ elmosódása miatt, melyek korábban nem léteztek, ám lényegi hatást gyakorolnak a vállalat IT-jának a fejlesztésére.

Ennek szellemlében a hagyományos CIO pozícióban dolgozók mellett például technológiai fejlesztésért felelős vezetőket (CTO), innovációs vezetőket (CINO), digitalizációért felelős vezetőket (CDO), vállalati adatvagyon hasznosításáért felelős vezetőket (CDO), fejlesztési vezetőket (CRO), de akár olyan operatív vezetőket (COO) is lehet jelölni a díjra, akik egyben az informatika irányításáért felelnek.

A szervezet ugyanezen körből várják a jelöléseket a Braun Péter-díjra is. A VISZ történetének egyik legmeghatározóbb elnökének emlékét őrző díjat 2016 óta ítélik oda egy kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtó, de még 35 évnél fiatalabb informatikai vezetőnek.

A díjra cégek, szakmai szervezetek, illetve a zsűri tagjai egyaránt jelölhetnek szakembereket. A jelöléshez rövid indoklást is kell csatolni. Az ajánlásokat a szervezet emailben várja június 30-áig a [email protected] címen.

A tartalom nem változott

A pályázat célja továbbra is az, hogy felhívja a figyelmet az informatikai területekért felelős vezetők tevékenységének fontosságára, valamint díjjal ismerje el az évek során kiemelkedő teljesítményt nyújtó szakember munkáját.

A VISZ által felkért, szakmai szervezetek képviselőiből és újságírókból álló bíráló bizottság két körben választja ki a díjazottat. A június 30-ig beérkező ajánlásokból kialakítja a díjra esélyes informatikai vezetők egy szűkített körét, akiket felkér pályázati munka írására. A díjazottat a pályamunkák és a jelölteknek személyes meghallgatása alapján választja ki.
 

Fontos határidők

Jelölések leadásának határideje: 2020. június 30.
A jelöléseket emailben kell elküldeni a [email protected] címre.

A pályamunkák leadásának határideje: 2020. július 30.
A pályázat formai követelményeiről a pályamunka készítésére felkért jelöltek külön tájékoztatást kapnak.

A jelöltek meghallgatására előre láthatólag az 2020. augusztus 10-ével kezdődő héten kerül sor.


A pályamunkában az informatikai vezető ars poetica mellett ismertetni kell azokat az innovatív megoldásokat, melyeket a vállalatánál a jelölt irányításával vezettek be az elmúlt 1-3 évben, illetve ki kell térni arra is, hogy az innováció hogyan módosította a jelölt vezetői szerepét. Idén is fontos bírálati szempont lesz, hogy a pályázónak hogyan sikerült olyan digitalizációs eszközöket, megoldásokat bevezetni, melyekkel javíthatta szervezete termelékenységét.

Az Év Informatikai Vezetője tavaly a Libri Bookline informatikáját irányító Lendvay László lett, míg a Braun Péter-díjat Kovács Dávid, a Supercharge nevű startup vezetője kapta. Az OTP innovációs részlege és az elosztott rendszerek fejlesztéséért felelős csoportja igazgatójának, Popovits Lászlónak az innovációs tevékenységét különdíjjal ismerte el a zsűri.

Közösség & HR

A befektetőket egyelőre nem győzték meg az Intel nagyszabású tervei

A csipgyártónál nagyon lelkesek a PC-eldások várható felfutása miatt, és nagy lehetőségeket látnak a GPU-k iránti óriási keresletben is, de a cég részvényeinek nem tett jót az első negyedéves veszteségek bejelentése.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.