A csipgyártónak 2 milliárd dollárt érnek a Habana Labs gépi tanuló algoritmusokat támogató megoldásai.

Az Intel újabb mesterséges intelligenciát fejlesztő céget vásárol fel a korábban már megszerzett Movidius, Nervana, Altera vagy Mobileye után. A csipgyártó hétfőn jelentette be az izraeli Habana Labs megközelítőleg 2 milliárd dollár értékű akvizícióját, újabb MI-technológiákkal erősítve adatközponti termékportfólióját.

Az MI-processzorok fejlesztésével foglalkozó Habana 2016 óta működik, jelenleg már Tel-Avivban, San Joséban, Pekingben és a lengyelországi Gdanskban is rendelkezik saját irodával. A startup eddig 120 millió dollárnyi befektetői tőkét szerzett, ebből 75 millió a múlt évben éppen az Intel Capital vezette befektetési körtől származott.

Az Intel üzlete egyre inkább az adatközponti felhasználásra tervezett eszközöktől függ, ahogy a PC-piaci eladások legjobb esetben is csak stagnálnak. A vállalat ezen belül komolyan épít az MI-alkalmazásokat támogató csipekre, amelyek öt év múlva már 25 milliárd dolláros forgalmat hozhatnak világszerte.

Nagy lehetőség a specialispecializált csipekben

A társaság ilyen irányú eladásai stabilan növekednek, ebben az évben ötödével haladhatják meg a 2018-as eredményeket, átlépve a 3,5 milliárd dolláros határt is. A Habana idén nyáron mutatta be Gaudi nevű, MI-rendszerek tanításához fejlesztett processzorát, amely a cég szerint jóval hatékonyabb az Intel egyik legfőbb versenytársa, az Nvidia hasonló megoldásainál.

Az Nvidiáról szólva érdemes megjegyezni, hogy legutóbb éppen az Intel elől halászta el az ugyancsak izraeli, szerverprocesszorokat tervező Mellanox Technologiest egy 6,9 milliárd dolláros felvásárlás során.

A Reuters beszámolója a Habana mélytanuló algoritmusokat célzó technológiáival kapcsolatban az Intel adatközponti üzletágának vezetőjét idézi, aki szerint az ügyfelek egyre inkább a különféle igényekhez szabott csipeket keresik, és minden felhasználásban olyan nagy az üzleti potenciál, hogy megéri felépíteni egy specializált termékekből álló portfóliót.

A Habana a tranzakció lezárását követően változatlan központtal és vezetőséggel, önálló üzleti egységként csatlakozik az Intelhez a vállalat adatközponti csoportja alá rendelve. A Habana elnöke, Avigdor Willenz tanácsadóként folytatja az Intelnél; az ő neve onnan lehet ismerős, hogy ő hozta tető alá a Galileo Technologies 2001-es, 2,7 milliárd dolláros eladását a Marvell Technology Groupnak, és hozzá fűződik az Annapurna Labs 2015-ös, 370 milliós felvásárlása is az Amazon részéről.

Piaci hírek

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.