Az eddigi együttműködést egy sokkal szorosabb kötelék váltja fel. 15,3 milliárd dollárért a csipgyártóé az önvezető rendszereket tervező Mobileye.

Egy izraeli lap már délelőtt megszellőztette, hogy az Intel felvásárolta a helyi gyökerű Mobileye céget. Néhány órával később a pletykából tény lett, miután mindkét érintett hivatalosan is megerősítette az értesülést.

Barátság után összeköltözés

A két vállalat nem most botlott egymásba, hiszen az 1999-ben alapított, jeruzsálemi székhelyű Mobileye, az Intel és a BMW tavaly jelentették be, hogy közös erőfeszítéssel 2021-re kereskedelmi forgalomba kerülő önvezető megoldást készítenek a bajor autógyártó számára.

Az együtt végzett munka valószínűleg pozitív kicsengésű volt, hiszen az amerikai csipgyártó a mai tájékoztatás szerint 15,3 milliárd dollárért teljesen felvásárolja a Mobileye-t. A hivatalos kommunikáció a társulástól a két szervezet szaktudásának ideális fúzióját remélik, ami a várakozások szerint felgyorsítja az autóipari innovációt, és nem mellesleg az Intelt helyezi az éppen felfutóban lévő terület kulcspozíciójába. Az Intel számításai szerint 2030-ra 70 milliárd dolláros üzletté fejlődhetnek a járművek intelligens rendszereihez köthető megoldások, szolgáltatások.

Ha hivatalosan is lezárul az összeolvadás, a Mobileye nem fog "feloldódni" az óriásvállalatban, hanem viszonylagos önállóságot élvezhet. Az Intel kutatócsapata együtt dologzik majd Izraelben a Mobileye szakembereivel. A céget alapító Ziv Aviram pedig közvetlenül a legfelsőbb vezetésnek tartozik jelentési kötelezettséggel.

Kitörési pontokat keresnek

Az Intelnek évtizedek óta nagy biztonságot adó számítógépes csipgyártás az utóbbi időszakban kicsit ingoványos területté vált, mivel a PC-eladások évről évre egyre rosszabb számokat mutatnak. Érthető és logikus, hogy az amerikaiak igyekeznek megtalálni az újabb területeket, amelyekkel biztosíthatják a közel- és távolabbi jövő bevételi forrásait.

Az egyik ilyen jól látható irányt az önvezető rendszerek adják. A téma megfelelő kezelésére tavaly már egy új, önálló üzletágat is felállítottak. Ez lett az Automated Driving Group (ADG), amelynek élére egy ős-intelest, Doug Davist nevezték ki, aki eddig alelnökként az IoT Groupot irányította. Az általános igazgató viszont már kívülről érkezett: Kathy Winter a Delphi Automotive-tól igazolt, és korábbi helyén is az önvezető technológiákkal foglalkozott, az azokhoz kapcsolódó szoftverek és szolgáltatások fejlesztéséért felelt.

A többek között a Tesla vezetéssegítő rendszerét, az Autopilotot is jegyző Mobileye megszerzésével a BMW-s terveket minden bizonnyal nagyobb léptékűvé rajzolja majd át az Intel, és igyekeznek bármilyen gyártó számára elérhető, könnyen integrálható önvezető rendszert, szolgáltatási csomagot alkotni.

Piaci hírek

A szankciók ellenére képes csipgyártását fejleszteni a Huawei

Sajtóértesülések szerint a kevésbé fejlett technológiát igénylő kamerás megfigyelő rendszerek piacára újult erővel tért vissza a kínai óriás csipgyártó részlege.
 
Hirdetés

Acronis webinárium az AI-vezérelt kibertámadások kivédéséről

Csatlakozzon 2023. szeptember 26-án az Acronis és a RelNet Technológia Kft. közös szervezésű, exkluzív webináriumához, melynek témája a mesterséges intelligencia által vezérelt kibertámadások hatásainak kezelése lesz.

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

A felhő elhozta a webalkalmazások és a mikroszolgáltatásokra épülő architektúra aranykorát – és egy új, súlyos kockázati elemmel is bővült az IT-infrastruktúra.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Kilátások az Dunától keletre – állás Gyöngyös városában

A munkalehetőségek terén az ország különböző régiói meglehetősen eltérő lehetőségeket kínálnak, mind mennyiségben, mind minőségben. Ebből a szempontból a legtöbb szó a Dunától keletre lévő területekről esik, ám természetesen itt is találhatók kedvező állás opciók.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.