Magyarország első Ipar 4.0-s beszállítói adatbázisát készül összeállítani az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ). Az iparági szervezet direkt levélben is megkeresi a potenciális cégeket, de azok maguk is jelentkezhetnek egy kérdőív kitöltésével.
Cél a gyorsabb fejlődés
Ahogy az IVSZ felhívása fogalmaz: ahhoz, hogy az Ipar 4.0 megoldások itthon is minél gyorsabban elterjedhessenek, kiemelt fontossággal bír, hogy a potenciális vevők ismerjék azokat a megoldásszállítókat, akik hozzájárulhatnak digitalizációs fejlesztéseik megvalósításához. Ennek érdekében készül a hazai piacon egyedülálló IKT kataszteri adatbázis.
Az adatbázis létrehozásával a vevői és szállítói oldalt igyekeznek egy platformra terelni, melynek első lépése egy kérdőív elkészítése volt annak meghatározásához, hogy az itthon fellelhető potenciális beszállítói kör milyen szintű Ipar 4.0 felkészültséggel, szaktudással, és referenciákkal rendelkezik. A kérdőíveket az IVSZ eljuttatja a programban valószínűsíthetően érdekelt vállalkozásoknak, de a cégek mindezt önállóan is megtehetik ezen a linken.
Egy nagyobb projekt része
Az adatbázis felállítása szervesen illeszkedik abba a nagyobb lélegzetvételű munkába, amelyet még 2017-ben nyert el az IVSZ. Az Ipar 4.0 Mintagyár projekten az iparági szövetség az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.-vel (IFKA) karöltve dolgozik azon, hogy a kiírásnak megfelelően Ipar 4.0 mintaalkalmazások kialakításával segítse a termelő kkv-k digitális és automatizációs fejlesztéseinek élénkítését. A projekt keretében a résztvevők olyan gyárakat látogathatnak, amelyek már sikeresen alkalmaznak Ipar 4.0 megoldásokat, felkészítő képzéseken vehetnek részt, valamint fejlesztési tervekhez juthatnak.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak