A szövetség az automatizálásban, digitalizációban érdekelt beszállítói kört gyűjtené egy csokorba, hogy könnyebben találhasson egymásra ügyfél és szállító.

Magyarország első Ipar 4.0-s beszállítói adatbázisát készül összeállítani az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ). Az iparági szervezet direkt levélben is megkeresi a potenciális cégeket, de azok maguk is jelentkezhetnek egy kérdőív kitöltésével.

Cél a gyorsabb fejlődés

Ahogy az IVSZ felhívása fogalmaz: ahhoz, hogy az Ipar 4.0 megoldások itthon is minél gyorsabban elterjedhessenek, kiemelt fontossággal bír, hogy a potenciális vevők ismerjék azokat a megoldásszállítókat, akik hozzájárulhatnak digitalizációs fejlesztéseik megvalósításához. Ennek érdekében készül a hazai piacon egyedülálló IKT kataszteri adatbázis.

Az adatbázis létrehozásával a vevői és szállítói oldalt igyekeznek egy platformra terelni, melynek első lépése egy kérdőív elkészítése volt annak meghatározásához, hogy az itthon fellelhető potenciális beszállítói kör milyen szintű Ipar 4.0 felkészültséggel, szaktudással, és referenciákkal rendelkezik. A kérdőíveket az IVSZ eljuttatja a programban valószínűsíthetően érdekelt vállalkozásoknak, de a cégek mindezt önállóan is megtehetik ezen a linken.

Egy nagyobb projekt része

Az adatbázis felállítása szervesen illeszkedik abba a nagyobb lélegzetvételű munkába, amelyet még 2017-ben nyert el az IVSZ. Az Ipar 4.0 Mintagyár projekten az iparági szövetség az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.-vel (IFKA) karöltve dolgozik azon, hogy a kiírásnak megfelelően Ipar 4.0 mintaalkalmazások kialakításával segítse a termelő kkv-k digitális és automatizációs fejlesztéseinek élénkítését. A projekt keretében a résztvevők olyan gyárakat látogathatnak, amelyek már sikeresen alkalmaznak Ipar 4.0 megoldásokat, felkészítő képzéseken vehetnek részt, valamint fejlesztési tervekhez juthatnak.

A program részét képezi a nagy érdeklődésre számot tartó Modern Gyárak Éjszakája rendezvény. Ennek legutóbbi körét tavaly novemberben tartották, és a legtöbb helyszínen már jóval a bejárás előtt betelt az összes hely.
Cloud & big data

Milyen lehet egy digitális ikerteremben kivágni a magas c-t?

A Salzburgi Ünnepi Játékok egyes fellépői már valószínűleg tudják. A Siemens ugyanis megépítette az esemény fő helyszínének digitális ikrét.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.