A legjobban szereplő Dyntell 2537 százalékos növekedést tudott felmutatni.

Kilenc ország vállalatai szerepelnek a Deloitte idei Technology Fast 50 listáján, amely a régió leggyorsabb növekedést produkáló cégeit rangsorolja. A legjobb magyar 2537 százalékos növekedéssel a mesterségesintelligencia-megoldásokra épülő üzleti szoftvereket fejlesztő debreceni Dyntell volt. Ez a tempó a hatodik helyre volt elég.

400 százalékkal lehetett a listára kerülni

A cég, amelynek neve a dynamic és intelligence szavak összeolvadásából jött létre, olyan rendszert fejleszt, amelyek az üzleti döntéseket gyors és professzionális adatelemzéssel segíti. A Dyntell újítása az volt, hogy az adatelemzést nem önállóan fejleszti, hanem szervesen beépíti a vállalatirányítási rendszerbe.
 

Hasonló témák a CIO Budapesten is terítékre kerülnek

Időpont: 2019. november 6.

Helyszín: La Vida Duna Rendezvényház, 1138 Budapest, Dunavirág u. 2

A Dyntell ügyvezetője, Salga Péter – aki a CIO Budapesten is előad majd az adatelemzésen alapuló vállalatirányításról – cége gyors növekedésének kulcsát abban látja, hogy a vállalatok egyre inkább felismerik a képződő adatokban rejlő kincset és az adatelemzés fontosságát. Ez a feltétele ugyanis annak, hogy a jó üzleti döntéshez a megfelelő helyen és időben rendelkezésre álljanak a pontos és részletes információk. A vállalatvezetők egyre inkább túllépnek a hagyományos a dashboardokon és az adatvizualizáción, és valódi just-in-time információt akarnak, workflow-val, tervezéssel, mesterségesintelligencia-támogatással. A Dyntell távlati terve, hogy külföldön, többek között az Egyesült Államokban terjeszkedjen.

A második legjobban szereplő magyar a Supercharge lett. A 2010-ben alapított cég tavaly a 12. volt a listán 740 százalékos növekedéssel, az idei 485 százalékos növekedés pedig a 43. helyre volt elég. A nagyvállalati mobilmegoldásokat fejlesztő startup Budapest mellett már Londonban is rendelkezik irodával, és olyan nagyvállalati ügyfeleknek fejleszt mint az OTP, a Santander Bank vagy a Deutsche Telekom. A cég technológiai igazgatója, Kovács Dávid idén elnyerte a Vezető Informatikusok Szövetségének Braun Péter-díját.

 
Deloitte Technology Fast 50 2019
Infogram


A lista harmadik magyar szereplője a Gremon Systems, amely a 46. helyet szerezte meg. A vállalat innovatív informatikai megoldásokat kínál a kertészeteknek, elsősorban üvegházi termeléshez. A céget a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának spin-off vállalataként alapították 2013-ban. Olyan megoldásokat kínálnak, melyek segítik a termelőket erőforrásaik jobb kihasználásában, amely jelentős költségmegtakarítást eredményez.

Csehek és lengyelek taroltak

Az ötvenes listán a cseh és lengyel vállalatok taroltak. Csehországból 19 cég, Lengyelországból pedig 11 került fel a listára, a maradék húsz helyen hét ország osztozott. Horvátországból hat, Litvániából öt, Szlovákiából és Magyarországról három-három cég került az elitbe. Rajtuk kívül Észtország, Bosznia és Hercegovina, valamint Bulgária adott egy-egy céget.

A nyertes a 2014-ben Litvániában alapított Voltas IT, amely 5734 százalékos növekedést tudott felmutatni. A cég egyébként intelligens autódiagnosztikai megoldásokat fejleszt okostelefonra, amellyel akár a járművezető is nyomon követheti autója műszaki állapotát. Legfontosabb partnerük egyébként a Volkswagen AG.

A helyezettek zöme (31 cég) szoftverfejlesztő cég, de van tíz média és a szórakoztatóipar területén működő, hét hardverfejlesztő és két fintech is.

A Rising Star kategóriába nem került be magyar cég. Érdekesség, hogy ebben a kategóriának szintén a cseh és lengyel cégek jeleskedtek: a 18 helyből hetet-hetet hoztak el.

Piaci hírek

Természetes regenerációt hozott az agy-gép interfész

Egy svájci kutatóközpontban szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas lépést tett egy csigolyasérülés miatt lebénult páciens.
 
Hirdetés

Felhőköltségek optimalizálása a EURO ONE Számítástechnikai Zrt.-vel

Hogyan lehet költségoldalon megteremteni az egyensúlyt a különböző felhős konstrukciók között?

Az on-premise, cloud és hibrid rendszerek között egyértelmű győztest hirdetni nem lehet, de érdemes végig venni azokat a szempontokat, amik meghatározzák, milyen kiadásokkal kell számolni.

a melléklet támogatója az Euro One

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.