Biztonság

Sok dollárt szorgoskodtak össze uruknak az álcázott észak-koreai informatikusok

Az FBI szerint mindössze két cégen keresztül minimum 88 millió dollárral gazdagodott Phenjan abból, hogy hamis papírokkal olyan pozíciókba ülteti szakembereit, amelyeket a nemzetközi szankciók miatt egyáltalán nem tölthetnének be.
 
A Samsung headsetjén mutatkozik be a Google kiterjesztett valósága
A most bejelentett Android XR platform már a Gemini MI-technológiájára épül, és új korszakot nyitna az immerzív technológiák fejlődésében.
Csak még gazdagabbá teheti az MI a nagy online platformokat
Az NMHH éves médiapiaci jelentése szerint itthon is az Alphabet és a Meta párosa söpri be online a felhasználói figyelem és a hirdetői forintok többségét.
Magyar fejlesztésű szoftverrel bővült a projektmenedzserek eszköztára
A projektkontrolling területén jelenthet segítséget a céleszköz, amellyel lecserélhetők az elszórtan tárolt Excel-fájlok.
Újra szintet lépett az ausztrál robotpuli
Az évek óta fejlesztett SwagBot terelőrobot már mesterséges intelligenciára épülő képességekkel is rendelkezik, és akár a mezőgazdasági drónokkal is együttműködhet.
A végeken tesztelték a világ nélküli orosz világhálót
Az orosz hírközlési hatóság kezdeményezte próba során Dagesztán, Csecsenföld és Ingusföld egyes területein vált elérhetetlenné a külvilág. Beszámolók szerint a retesz a legtöbb VPN-megoldáson is kifogott.
Miért érdekes a Google új processzora a kvantum-számítástechnikában?
A Google a hét elején mutatta be a mérföldkőnek nevezett Willow csipet, amelynek valós alkalmazásaira egy darabig még várnunk kell, de a szakemberek szerint a fejlesztés így is az 1G-2G váltás jelentőségéhez hasonlítható.
Magas sebességi fokozatban marad a félvezetőpiac
Az IDC által jósolt 15 százalékos növekedési ráta természetesen nagyban a mesterséges intelligenciához kötődő feladatok felszaporodásának tulajdonítható.
Bemutatkozott a Google második generációs MI-je
A Gemini 2.0 bizonyos képességei azonnal, mások fokozatosan válnak elérhetővé a felhasználók számára.
Jövőre kezdik a gyárak invázióját a kínai humanoid robotok
Jövőre mennek gyártásba a kínai MagicBot új modelljei, amelyek már egymással is képesek lesznek a hatékony együttműködésre.
Adott egy kiadós pofont a biztonsági hibajelentéseknek az MI
A nyílt forráskódú projekteknél, ahol a kódot gyakran önkéntesek tartják karban, hatványozottan jelentkeznek az új helyzet negatívumai.
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.