A The Next Web és az Adyen kezdeményezésére létrejött Tech5 a magyar startupok közül is kiválasztotta a legjobb scaleup fázisú cégeket.

Pozitív hangvételű cikk jelent meg tegnap a holland TNW (The Next Web) oldalán a magyar startupkultúráról annak kapcsán, hogy a technológiai lap és a sikeres fintech startup, az Adyen közös kezdeményezése, a Tech5 kiválasztotta az öt legígéretesebb magyar scaleup céget is. Újabban scaleupnak nézik azokat a cégeket, melyek már rendelkeznek értelmezhető bevétellel (több százezer euró), be tudtak vonzani jelentősebb kockázati tőkét, és mind létszámban, mind bevételben gyors (két számjegyű) növekedést produkálnak.

A cikk szerzői dicsérik a magyar startupkörnyezetet megemlítve, hogy a 2009-ben alapított Prezi nyomdokain milyen élénk ökoszisztéma alakult ki – főleg Budapesten. Számos inkubációs és akcelerátor program indult, egyre több a befektető, és tőkében sincs hiány.

A TNW szerint érdemes Magyarországon is körülnézniük a startup-alapításban gondolkodóknak, mert alacsonyabbak a megélhetési költségek, és jók az itteni szakemberek. Emiatt az ország hamarosan vonzóbbá válhat, mint például a globális szcénába beágyazottabb és versenyképesebb körülményeket kínáló London vagy Berlin.

Ők öten a legígéretesebb scaleupok

A Tech5-be lényegében ajánlással lehet bekerülni. A kiválasztáshoz ugyanis a Tech5 befektetési szakértőkből, véleményvezérekből, vállalkozókból álló szakértői testülete ad javaslatokat. Ez alapján Magyarországról a Bitrise, a SignAll, a Springtab, a Tresorit és a Webshippy került a Top5 közösségbe.

A Bitrise mobil appfejlesztési platformot 2014-ben alapították, és eddig 3,5 millió dollár tőkét kapott. Az egyetlen magyar startup, amely az Y Combinator befektetési portfóliójába is bekerült. Nyílt forráskódú platformját, amely az ismétlődő feladatok automatizálása révén gyorsítja az appfejlesztést, többek között Virgin vagy a Duolingo is használja.

A debreceni székhelyű, 2016-os alapítás SignAll még csak 1,5 millió dollárnyi befektetést kapott, de 2017-ben belépett a londoni impakt tőzsdére. A cég siketeknek és hallásproblémákkal küzdőknek készít jelnyelvi tolmácsolást biztosító rendszert. A cégről legutóbb az első éles rendszerük elindítása kapcsán írtunk.

A SpringTabot 2013-ban alapították. Az akkoriban felfutó big data elemzéseket használták és használják arra, hogy az online térben a szolgáltatók (tartalomszolgáltató, kereskedő stb.) a közösségi oldalakon fellelhető információk elemzésével jobban megértsék az ügyféligényeket, és ezáltal jobb konverziós rátát érjenek el.

Az ötös legismertebb tagja a már svájci székhelyű (a fejlesztések azonban továbbra is Magyarországon folynak) Tresorit, amely tavaly szeptemberben vont be 11,5 millió eurót a nemzetközi terjeszkedésének finanszírozására. A cégbe eddig 18 millió dollárt fektettek. A világszerte ismert alternatív és biztonságos tárhelyszolgáltatónak (a Restore Privacy ajánlólistájára is felkerült), amely folyamatosan szélesíti a szolgáltatásportfólióját, jelenleg 25 ezer ügyfele van világszerte.

Az ötödik kiválasztott a 2016-ban alapított Webshippy, amely lényegében logisztikai infrastruktúrát kínál webshopoknak. A szerződött webshop termékeit raktározzák, a megrendeléseket összeválogatják, csomagolják és kiszállítják akár utánvéttel is. A cég eddig 500 ezer euró kockázati tőkét vont be.

Piaci hírek

A törvényhozóknak sem tetszik, hogy már a gondolatokból is árucikket faragnak

Nem újdonság, hogy folyamatosan gyűjtik és értékesítik az emberek személyes adatait azok a cégek, amelyeknek az alkalmazásait használják, de még ebben is szintlépést jelenthet, amit a neurotechnológiai vállalatok művelnek.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.