A tőkét Európa egyik vezető növekedésitőke-befektetője, a 3TS Capital Partners vezette konzorcium adta. A PortfoLion is beszállt a finanszírozásba.

Európai léptékkel is komoly tőkét sikerült bevonnia a finanszírozásába a svájci-magyar Tresoritnak. A biztonságos tárhelyszolgáltatásra és -megosztásra specializálódott cég, amely felhasználói számára titkosított fájlszinkronizálást és megosztást biztosít, 11,5 millió eurós második körös tőkebevonást zárt le. A pénzt a 3TS Capital Partners vezette konzorcium – melynek a PortfoLion kockázatitőke-kezelő társaság is tagja – adta össze.

A befektetés a Tresorit globális terjeszkedésre fordítja. A cél, hogy világszerte új piacokat szerezzen mind a vállalati, mind a végfelhasználói piacon. A tőkebevonásról kiadott közlemény szerint a befektetőket az győzte meg, hogy vezetőségnek világos elképzelése van arról, hogy a vállalat miként fog terjeszkedni, különösen a nagyvállalati és a kkv ügyfelek körében. Azaz a Tresorittól azt várják, hogy elsősorban a vállalati piacon erősödjön.

Ez a második kör, ami voltaképpen a harmadik

A Tresoritot 2011-ben alapította Szebeni Szilveszter, Lám István és Szilágyi György (a fenti képen balról jobbra). Mint annyi más sikeres kezdeményezés, ez is a BME-ről indult, tagjai a nemzetközileg is jegyzett CrySyS Adat- és Rendszerbiztonság Laboratóriumban dolgoztak, az ötlet is az ott folytatott kutatómunkából született. Jókor léptek, mert akkor már a felhős megoldások egyre elfogadottabbá váltak, de a felmérések szerint a felhasználóknak még mindig erős fenntartásaik voltak a biztonsággal szemben.

A cég már alapítása után egy évvel komoly tőkét tudott bevonni. Közel félmilliárd forintot (kb. 1,7 millió dollár) kaptak az Euroventures IV Kockázati tőkealaptól és kilenc magánszemélytől. A magánbefektetők között volt például Szőke Márton sorozatvállalkozó, aki 2017-ben beszállt a BnL Parnersbe is, Fejes Balázs, az EPAM alelnöke, valamint egy svájci üzletember, sorozatvállalkozó, Andreas Kemi.

Két évvel később újabb 800 millió forint befektetés érkezett, melyet a korábbi befektetők (az Euroventures, valamint Szőke Márton és Andreas Kemi) tettek a vállalatba, majd három évvel később, 2017-ben beszállt a cégbe Anka Márton is, a LogMeIn alapítója.

A mostani, eddigi legnagyobb befektetés jelentősebb részét a 3TS Capital Partners és a PortfoLion biztosította, de a konzorcium vezetői meg tudták nyerni ehhez Anka és az igazgatótanács elnöki posztját is betöltő Kemi támogatását is.

Az Apple is a Tresoritot válaszotta

A Tresorit világszerte ismert mint alternatív és biztonságos tárhelyszolgáltató. Még a Restore Privacy ajánlólistájára is felkerült mint a Google biztonságos – és a személyiségi jogokat maximálisan biztosító alternatíváját.

A termékük iránti kereslet exponenciálisan növekszik – idézi a tőkebevonásról kiadott sajtóközlemény Lám István alapító-ügyvezetőt, aki szerint továbbra is óriási potenciál van a hagyományos informatikai kiadások felhőbe való átcsatornázásában, mivel a Deloitte felmérés szerint az informatikai kiadások kétharmada továbbra is hagyományos megoldásokba áramlik. Lám szerint a végpontok közötti titkosítással garantálta biztonság miatt egyre több vállalkozás választhatja és fogja is választani a Tresorit felhő alapú megoldását.

Ez a cikk független szerkesztőségi tartalom, mely a T-Systems Magyarország támogatásával készült. Részletek »


A cég által közölt adatok szerint jelenleg 17 ezer ügyfelük van, zömében Észak-Amerikában és Nyugat-Európa német nyelvű régióiban. A bevételeik gyorsan nőnek, az elmúlt három évben évről évre triplázni tudtak. Ebben szerepe lehetett annak is, hogy az Apple tavaly januárban jelentette be, hogy a Tresorit adja az egészségügyi appok fejlesztéséhez használható CareKit biztonsági lábát.

És maga a termék

A Tresorit saját fejlesztésű, szabadalommal védett technológiája végponti titkosítást alkalmaz a felhőbe küldött adatokon, azaz mindent még azelőtt titkosít, hogy az a felhőbe kerülne. A titkosítás az ún. zero knowledge elvre épül: csak a titkosított adatok kerülnek fel a felhőbe, de a titkosítást feloldó kulcs és a jelszó-hashek nem, így ha onnan esetleg ki is szivárognának az adatok, azokhoz csak brute force technológiával lehet hozzájutni. Az így titkosított adatokhoz értelemszerűen még a Tresorit sem fér hozzá. (A felhőszolgáltatások – a Google Drive, az Apple iCloud, a Microsoft OneDrive vagy a Dropbox – jellemzően alapból csak az adatátvitelt titkosítja.)

A cég a közelmúltban termékkel is jelentkezett: nemrégiben elindították el a Tresorit Send nevű termékük béta verzióját. Ez egy önálló fájlmegosztó, amely biztonságos és titkosított alternatívája a megbízhatatlan fájmegosztó oldalaknak és e-mail csatolmányoknak.

Biztonság

Minden tizedik embernek mennie kell a Teslától

Hamarosan több mint tizennégyezer embernek kell új állás után néznie világszerte.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.