EU-s támogatásból 600 millió forintos tőkével indult a miskolci B2B fókuszú inkubátorháza, a BnL Start Partners.
Hirdetés
 

Kiterjeszti befektetési tevékenységét az egykori IND Group tulajdonosaiból, vezetőiből álló csapat, és BnL Growth Partners nevű cégük után – magukat ún. "smart-money" formációnak nevezik – létrehoztak egy olyan inkubátorházat is. A BnL Start Partners kifejezetten B2B megoldásokat fejlesztő agilis fiatalok, garázscégek, induló vállalkozások felkarolását tűzte zászlajára. Cégenként maximum 200 ezer euró finanszírozást biztosítanak az inkubátorházba bekerülő vállalkozásoknak.

GINOP pályázati pénzből építkeznek

Az alapítók többsége – Vinnai Balázs, Nyíri József, Bálint Viktor és Tajthy Krisztina – az IND Groupban dolgoztak együtt. Hozzájuk csatlakozott alapítóként Szőke Márton sorozatvállalkozó, befektető, akit legtöbben talán az IndexTools kapcsán ismernek. (A nemzetközileg is sikeres webanalitikai megoldást fejlesztő céget a Yahoo! vásárolta fel 2008-ban.)

Míg a BnL Growth Partners egy magántőke-társaság és tanácsadócég keveréke, amely a hazai pénzügyi szektorban már bizonyított cégek nemzetközi piaci növekedését hívatott segíteni, az inkubátorház egy szinttel lejjebb lép, és nem is magántőkéből építkezik.

A Miskolcon co-working irodát is építő BnL Start Partners tavaly év végén nyert 600 millió forintot az inkubátorház elindítására "BnL Start – Build 'n Large startup innovációs ökoszisztéma kiépítése az Észak-Magyarország régióban" című pályázatával a GINOP-2.1.5-15 jelű kiírásában. Ebben a programban innovációs ökoszisztéma építésére (startup és spinoff) lehetett pályázni. A pénz 80 százaléka megy közvetlenül a csapatok támogatására.

Olyan ötleteket szeretnének inkubálni, amelyek vállalati igényeket szolgálnak ki elsődlegesen diszruptív technológia segítségével. Bár a BnL Start tevékenysége elsősorban szintén a pénzügyi szektorra (fintech) fókuszál, teret ad a dolgok internetével (IoT), a gépi tanulással (machine learning), az adatelemzéssel, a felhővel, a mesterséges intelligenciával, a kiberbiztonsággal, a robotikával, a 3D nyomtatással vagy a 4. ipari forradalommal kapcsolatos ötleteknek, fejlesztéseknek is – áll a cég közleményében.

Megpályáztatják a támogatást

A támogatandó csapatokat pályázati úton választják ki. Olyan ötleteket keresnek, melyek egyedülállóak, formabontóak és a nemzetközi piacon is életképesek lehetnek. Az inkubációs programba kerülő csapatok maximum 200 ezer eurós kezdő tőkét kaphatnak, valamint 6-12 hónapon át inkubációs támogatást (mentorálás, közreműködés üzleti terv, marketing- és sales stratégia felállításában, rendszeres workshopok, céges infrastruktúra). A csapatokat az inkubációs időszak végére életképes üzleti modellig vagy piacképes prototípus fázisáig szeretnék eljuttatni.

A BnL Start együttműködik a Miskolci Egyetemmel és az Eszterházy Károly Egyetemmel, hogy az ott tanuló tehetségek is lehetőséget kapjanak az elindulásra, de a program nyitott hazai és külföldi startup-aspiránsoknak, már meglévő innovatív vállalkozásoknak, spinoff cégeknek is.

A BnL Start március 1-jén nyitotta meg Seed Funding nevű, az említett GINOP program keretében futó támogatási-befektetési programját, ahová folyamatosan lehet pályázni. A pályázatokról kéthavonta döntenek. A Seed Funding Programot egy opcionális (de erősen ajánlott) előkészítő fázis előzi meg: az úgynevezett Preparatory Mentoring Program, amelyben a jelentkezők segítséget kapnak az ötlet kidolgozásához és a pályázati anyagok összeállításához.

A sikeres inkubációt követően a további lépéseket – tőkebevonást, nemzetközi piacra lépést stb. – a BnL Growth Patrners segíti.

Piaci hírek

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.