Minden lapját kiterítette a Meta nyáron beharangozott új eszközéről, a Quest 3-ról. A kiterjesztett- és virtuális valóság megjelenítésére egyaránt alkalmas mixed reality headset két kiszerelésben, 500 és 650 dolláros árszinten debütál október 10-én, de az előrendeléseket már fel lehet adni a termék oldalán.
A vállalatnál kiemelten fontos ennek a termékvonalnak a fejlesztése, mivel ez elengedhetetlen eleme annak a metaverzumra fókuszáló stratégiának, amely miatt az alapító-tulajdonos még az egykori Facebookot is átnevezte.
Maga az eszköz természetesen egy sor dologban felülmúlja az egyébként egész jó eladásokat produkáló előző generációt. A Quest 2 6 gigabájt RAM-jához képest már 8-cal rendelkezik, processzorfronton pedig jelentős előrelépést hoz a Snapdragon XR2 Gen 2, ami kétszeres feldolgozási teljesítményt és 30 százalékkal nagyobb felbontás kezelését teszi lehetővé.
A fejlesztéseknek köszönhetően a szemüveg lencséit sikerült lényegesen, mintegy 40 százalékkal karcsúsítani, de az egyéb extrák miatt ez a headset össztömegét nem volt képes az elődénél kisebbre faragni. A Quest 2 503 grammjához képest az új generáció 515 grammot nyom. Ugyanakkor a Meta letette a nagyesküt, hogy a kialakításnak köszönhetően kényelmesebb lesz viselni.
Játszani is engedd...
Az Apple idén nyáron debütáló headsetjénél lényegesen olcsóbb, így más közönségnek és más felhasználásra is szánt Quest 3 128 GB háttértárral bíró változatát megvásárlók egy néhány hónapon belül érkező játékot (Asgard's Wrath 2) kapnak. A 150 dollárral drágább 512 GB-os verzióhoz viszont egy féléves Meta Quest+-előfizetés jár.
Utóbbi nagyon hasonlóan működik, mint például a Sony PlayStation Plus rendszere, ahol adott összegért cserébe a felhasználók havonta néhány új játékkal gazdagíthatják a készletüket, amelyekkel mindaddig korlátlanul játszhatnak, amíg érvényes előfizetésük van.
A Meta esetében a szolgáltatás természetesen a virtuális valóságban élvezhető alkotásokra koncentrál. Az ügyfelek havi 8 dollár fejében két címmel bővíthetik repertoárjukat, de éves elköteleződés esetén az összeg több mint a harmadával mérsékelhető.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak