Esporttal bővül a Honvéd szabadidősport szakosztálya, ahol már nemcsak a versenyre kész esportolókkal, hanem utánpótlás neveléssel is foglalkoznak.

A digitális sportág világszerte már igen népszerű, nálunk egyelőre kevesen űzik, a lehetőség e héttől egy jól felszerelt  hazai műhellyel bővül. A sportág szabályozási háttere is még várat magára, a jogi részleteket most dolgozzák ki  – emelte ki a bejelentés alkalmából Szabó Tünde, az  EMMI sportért felelős államtitkára. Márciusban megrendezik az első nemzetközi esport versenyt is Budapesten.

Márciusban lesz az első nemzetközi verseny Budapesten

Tavaly ősszel kétmilliárdot utalt ki a kormány az Egymillióan a Magyar Esportért Egyesületnek, hogy nemzetközi esportversenyt és konferenciát szervezzenek. Egyelőre a V4 országokból –  Magyarország mellett Csehországból, Lengyelországból és Szlovákiából – érkező esportolók vehetnek részt a bajnokságon. Az egymillió euró összdíjazású esemény további részleteiről itt írtunk.

Nemzetközi szinten jóval nagyobb pénzek csoportosulnak a videojátékok köré. Amerikában például már évekkel ezelőtt is voltak profi esportolók, akik már akkor több tízezer dollárt kerestek. Nemzetközi szervezetek alakultak, szponzorok jelentek meg a csapatok mellett, és a versenyek közvetítése, a hirdetési lehetőségek birtoklása is egyre többet ér.

Sőt, mint korábban megírtuk 2024-ben már olimpiai sportág is lehet az esport. Szakértők számos racionális érvet sorakoztatnak fel a terv mellé. Az egyik legfontosabb az olimpia nézettsége, ami az esport megjelenésével főként a fiatalok körében növelné a játékok iránt érdeklődők számát. A nézettségi mutató több mint egy évtizedre visszatekintve először a 2016-ban Rióban lezajlott versenysorozat idején mutatott komolyabb visszaesést.

Az olimpiára kerülés az esportot egyszerre több ponton is segítheti, egyfelől, hogy még elfogadottabb legyen a legitim, meghatározó sportágak között. Másfelől, mivel az esport még viszonylag újkeletű sportág, neki is jól jönne a nézettségi mutatók növelése. Márpedig erre kevés jobb alkalom van, mint egy olimpia.

A gaming eszközök a számítástechnika csúcsának számítanak

Magyarországon a témában az első komolyabb felmérést az eNET készítette tavaly tavasszal. A kutatás szerint mintegy 200 ezres tábora lehet a hazai esportnak. Ez a zömében 25 év alattiakból álló közösség rendkívül intenzív szubkultúrát hozott létre, hétköznapokon átlagosan napi három órát, hétvégeken napi öt órát játszanak. Az eNET szerint minden harmadik esport gamer belépett már valamilyen szervezetbe vagy játékoscsoportba.

A most megnyíló újabb lehetőséggel a legfiatalabb, 18 év alatti korosztályt célozzák meg, akik a képzés során nemcsak a virtuális térben fejleszthetik a tudásukat, hanem aktív testmozgást is végezhetnek az egyesületben, kedvezményeket kaphatnak más sportágak kipróbálásakor.

Az oktató szobát a gamer szegmensben is érdekelt Lenovo szerelte fel a szükséges berendezésekkel, köztük 12 darab  Ideacentre Y700-zal, három Ideacentre Y710 CUBE-bal, szervergéppel 12 monitorral és 12 Y Gaming Surround fejhallgatóval. Ezen felül speciális gamer asztalokat és karosszékeket is kapott az akadémia.  

A megnyitón Ivan Bozev, a Lenovo közép- és dél-európai regionális igazgatója azt emelte ki, hogy a  gaming eszközök jelenleg a számítástechnika csúcsát jelentik egy hardvergyártónak. Ezekbe vannak beépítve a legjobb processzorok, a legerősebb grafikus kártyák, stb. Hozzátette, a Lenovo Legion Honvéd eSport Akadémia termében található eszközök jelentős része Magyarországon a Lenovo sárvári gyárában készül.

Piaci hírek

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.