Egészen pontosan 1,1 milliárd dollárnyi éves forgalommal lehetett idén bekerülni a kiadóknak legtöbbet hozó elit klubba. A mobiljátékok piaca valósággal szárnyalt a világjárvány miatt.

Azt már tavasszal is lehetett érzékelni a letöltési számokból, hogy a koronavírus egy területen biztosan nem fog recessziót hozni. Az otthonra kényszerített felhasználók közül ugyanis sokan ragadtak telefont, hogy azokon különböző játékokkal üssék el hirtelen megnövekedett szabadidőt. Pár nappal az év vége előtt pedig már az is látszik, hogy pontosan kik és mennyit tudtak profitálni ebből a különleges időszakból.

Milliárdosok játékszobája

A mobil analitikai megoldásokkal foglalkozó Sensor Tower héten kiadott jelentése szerint idén eddig 75,4 milliárd dollárt költöttek az emberek globálisan mobil játékokra. Ez már önmagában is közel 20 százalékkal több, mint amennyi 2019-ben a teljes évben összejött. És ugye egy ugyan nem hosszú, de mindenképpen aktívnak ígérkező időszak még hátra van 2020-ból.

A fellendülést jól mutatja az is, hogy miközben az elmúlt években 2, majd 3 játéknak sikerült csak áttörnie a bűvös egymilliárd dolláros forgalmi szintet, idén ez már 5 címnek is sikerült, és több mint valószínű, hogy szilveszterig legalább egy alkotás még csatlakozik az elit klubhoz.

 

Idei mobilos sikerjátékok az elért árbevétel szerint rangsorolva (forrás: Sensor Tower)

 

Ahogy a fenti grafikonon is látszik, a PUBG Mobile (illetve kínai megfelelője, a Game For Peace) söpörte be idén a legtöbbet: "szerény" 2,6 milliárd dollárt. A csúcstartótól csak kicsivel lemaradva ott találjuk a 2,5 milliárdos Honor of Kingset, ami így kombinálva elég jól mutat majd a játékokat kiadó kínai Tencent üzleti jelentésében. Érdemes azt is megemlíteni, hogy ezek a számok nem tartalmazzák a különböző alternatív kínai alkalmazásboltokon keresztül bonyolódó tranzakciókat, tehát ténylegesen még nagyobb összegekről beszélhetünk. Az éllovasok közül a PUBG több mint 64, a Honor of Kings pedig közel 43 százalékkal jár már többnél, mint amennyit az App Store-ban és a Google Play-ben elértek 2019-ben.

A harmadik helyezett Pokémon GO is új lendületett kapott idén. A Niantic 2016-ban megjelent sikerjátéka a most elért 1,2 milliárdos forgalommal a legjobb periódusát könyvelheti el. A kiadót dícséri, hogy a korlátozások miatt csak korlátozottan használható játékot olyan fejlesztésekkel támogatták, amelyek lehetőséget adtak a felhasználóknak arra, hogy pandémia idején is szórakozhassanak vele.

Lendületben maradhatnak

Bár a fenti impresszív növekedési számokat minden bizonnyal jövőre már nem képes tartani a szektor, az elemzők szerint a játékra "rákapó" felhasználói tábor olyan momentumot adhat a piacnak, amely jótékony hatással lesz az előttünk álló 2021-es évre is.

Konzumer tech

Az Alphabetnél biztos nincs válság

Ahogy az IT szektor egészében, úgy az Alphabet alá tartozó cégeknél is sok elbocsátás történt az utóbbi időben, ám ez láthatóan nincs hatással a Google-anyavállalat bevételtermelő képességére.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.