Már novemberben távozott a Digitális Magyarország Ügynökség (DMÜ) éléről Guller Zoltán. A szervezet irányítását Both András, az IdomSoft korábbi vezérigazgatója – és egyben a DMÜ volt vezérigazgató-helyettese – vette át, szúrta ki a 24.hu. Mint a lap írja, Gullerrel együtt további négy vezető is távozott, és csökkent a szervezet létszáma is.
A DMÜ-t 2022-ben hozta létre a kormány, melynek fő feladataként a kormányzati digitalizációt, valamint a digitális állampolgárság feltételeinek kialakítását jelölték meg. A szervezet irányításával Gullert bízták meg miniszteri biztosként, aki a turisztikai szakmából érkezett. (A Magyar Turisztikai Ügynökség élén a nevéhez fűződik az, NTAK, azaz a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ felállítása és a szállásadók valós idejű adatszolgáltatási kötelezettségének bevezetése.) Guller gyorsan elérte, hogy szinte a teljes kormányzati informatika (11 szervezet) egységesen a DMÜ irányítása alá kerüljön.
A szervezet (és az IdomSoft) leglátványosabb eredménye a tavaly élesített Digitális Állampolgárság (DÁP) app, amely az állampolgárok hivatalos szervekkel történő kapcsolatát igyekszik modernizálni és gördülékenyebbé tenni.
Both András lett a magyar állam főinformatikusa
A Guller helyére érkező Both András a Lechner Tudásközpont CIO-jaként tűnt fel, ahol egy évig dolgozott termékfejlesztési igazgatóként, majd kinevezték informatikai igazgatónak. 2018-ban került az IdomSofthoz, ahol termékfejlesztési vezérigazgató-helyettesként dolgozott. Innen ugyan rövid időre távozott 2021-ben, de a DMÜ-s átszervezés idején visszahívták, immár vezérigazgatónak. Az IdomSoft vezérigazgatójaként a DMÜ vezetésébe is bekerült vezérigazgató-helyettesként.
Az IdomSoft irányítását Bányai Zsolt korábbi fejlesztési vezérigazgató-helyettes vette át, és a Zrt. más vezetőivel együtt bekerült a DMÜ menedzsmentjébe.
Guller nem marad feladat nélkül: továbbra is elnöke a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. igazgatóságának, de többek között tagja a ONE Zrt. (az egykori Vodafone) és infrastruktúra cége, a V-Hálózat Távközlési Zrt., valamint a Budapest Airport Zrt. igazgatóságának.
A DMÜ felügyeletét ellátó Miniszterelnöki Kabinetiroda egyelőre nem indokolta a váltást.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak