Új korszakot remél nyitni a kormányzat az ország általános digitalizációs folyamataiban azzal, hogy megalakítja a Digitális Magyarország Ügynökséget. A frissen felállított ügynökség "egyfajta ernyőszervezetként szinte valamennyi hazai digitalizációs folyamatot egy platformra terel majd a hatékony fejlesztés és működés érdekében" - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) az MTI-vel hétfőn este.
A Digitális Magyarország Ügynökség fő feladata a kormányzati digitalizáció, valamint a digitális állampolgárság megteremtése. A KTK tájékoztatása szerint cél az átláthatóság, a kiszámíthatóság, a hatékony és gyors ügyintézés biztosítása, hogy Magyarországot egy jól működő 21. századba vezesse át.
A Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda alá rendelt új szervezet létrehozásáért és működtetéséért Guller Zoltán felel majd miniszteri biztosként. A megalakuló ügynökség más minisztériumoktól is átvesz egyelőre nem részletezett feladatokat.
Az eddig a Magyar Turisztikai Ügynökséget (MTÜ) vezérigazgatóként vezető frissen kinevezett miniszteri biztosról a KTK közleménye kiemeli, hogy "az elmúlt 6 évben nemzetközi szinten is egyedülálló és példaértékű digitális működés alapjait tette le a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ létrehozásával". A szakember a turizmusban az MTÜ igazgatósági elnökeként folytatja munkáját.
Guller Zoltán neve a közelmúltban egy másik témában is felmerült. A 24.hu több mint két év pereskedés után kapta meg az MTÜ-től az ügynökség által kiosztott egyedi támogatásokkal kapcsolatos információkat. Ezek alapján a lap arra jutott, hogy Guller korábbi nyilatkozatával szemben nem szakmai grémium, hanem a vezérigazgató egyszemélyben döntött a pénzek sorsáról.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak