A Balabitot felvásárló amerikai One Identity portfólióját képviseli majd Magyarországon, Csehországban és Szlovákiában.

Augusztustól a régió három országában képviseli disztribútorként a Balasys az amerikai One Indentityt – jelentette be ma a magyar cég. Az amerikai IT-biztonsági vállalat azzal vált szélesebb körben ismertté a magyar piacon, hogy a közelmúltban felvásárolta az egyik legsikeresebb magyar fejlesztőcéget, a Balabitot.

A Balasys saját termékei mellett a One Identity teljes, már a Balabit megoldásaival integrált termékportfólióját képviseli Magyarországon, Csehországban és Szlovákiában.

A megállapodás nyomán a tervek szerint a Balasys portfóliójában még nagyobb hangsúlyt kap a jogosultság- és hozzáférés kezelés (IAM – Identity and Access Management). Egyszerre tud kínálni erre a területre a jogosultságkezeléshez (Identity Governance), a hozzáférés-menedzsmenthez (Access Management), a kiemelt jogosultsággal rendelkező felhasználók kezeléséhez (PAM – Privileged Access Management) és a naplómenedzsmenthez eszközöket. A One Identity 12 termékével kibővített kínálat így teljesen lefedi az IAM és a PAM szektort. A termékeket a Balasys a viszonteladó hálózatán keresztül értékesíti, amelyekhez itthon magyar nyelven kínál magas szintű mérnöki szolgáltatásokat és 7/24 terméktámogatást is.

Előnyt kovácsolnak a balabitos eredetből

A disztribúciós tevékenységet segítheti, hogy az amerikai cég fejlesztéseinek jelentős része Magyarországon történik a One Identity Balabit Hubban. Ez a Balabitból származó magyarországi fejlesztőközpontokat és egyéb szervezeti egységeket fogja össze. A budapesti és veszprémi fejlesztőcsapatok végzik a PAM termékek fejlesztéseinek legnagyobb részét.

A Balasys, amely a Balabiton belül jött létre a hazai piac kiszolgálására, 2014 májusában vált külön a Balabit cégcsoporttól, amikor a Balabit 8 millió dollár kockázati tőként vont be a nemzetközi terjeszkedéshez. A Balasys – melynek tulajdonosai a Balabit egykori alapítói –, a disztribúciós tevékenység mellett intenzív kutatási munkát is folytat, és speciális hálózatbiztonsági megoldások fejlesztésével foglalkozik. A Balasys a megállapodással egy időben megkezdte a cseh és a szlovák piacon is kiépíteni viszonteladói hálózatát, valamint az új feladatokhoz a szakemberek felvételét.

A cég rövid története során gyorsan növelte bevételeit. A nyilvánosan elérhető adatok alapján 2015-ben – ez volt a Balasys első önálló teljes pénzügyi éve – 640 millió forint árbevétel ért el. Egy évvel később ezt 660 millióra, majd 2017-ben 1,3 milliárdra növelte.

Ez a cikk független szerkesztőségi tartalom, mely a T-Systems Magyarország támogatásával készült. Részletek »

 

Biztonság

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.